Koszykarki Aces zdobyły mistrzostwo WNBA, pokonując w finale 3-1 Connecticut Sun. 46-letnia Hammon debiutowała w 2022 roku w roli pierwszego szkoleniowca w zawodowej lidze kobiet.

31 grudnia 2020 przeszła do historii ligi NBA prowadząc w roli głównego trenera San Antonio Spurs przeciwko Los Angeles Lakers. Zastąpiła wówczas Gregga Popovicha, który musiał opuścić ławkę drużyny, ukarany za kłótnię z sędziami. Pracowała w San Antonio od 2014 r., a w 2016, jako pierwsza kobieta, poprowadziła samodzielnie "Ostrogi" w lidze letniej NBA i wygrała turniej w Las Vegas. Była także jedną z osób, z którymi władze Milwaukee Bucks rozmawiały w 2018 r. o pracy głównego trenera.

Reklama

Jako zawodniczka występowała m.in. w New York Liberty i San Antonio Stars (cztery wicemistrzostwa WNBA), a także w klubach rosyjskich. W igrzyskach w Pekinie (2008) i Londynie (2012) reprezentowała Rosję, gdyż wcześniej przyjęła obywatelstwo tego kraju. W tych pierwszych zdobyła brązowy medal.

Reklama

Kilka dni temu Raptors zwolnili trenera Nicka Nurse'a, który w 2019 r. poprowadził zespół z Kanady do pierwszego w historii mistrzostwa NBA.

Ekipa Toronto zakończyła sezon z bilansem 41-41. W rundzie play-in przegrała 105:109 z Chicago Bulls.

Raptors otrzymali także pozwolenie ligi na przeprowadzenie rozmów z kilkoma czołowymi asystentami, m.in. Kennym Atkinsonem z Golden State Warriors, Charlesem Lee z Milwaukee Bucks, Kevinem Youngiem z Phoenix Suns czy Mitchem Johnsonem z San Antonio Spurs.

Nurse w Toronto zdobył nie tylko mistrzostwo, ale i otrzymał nagrodą Trenera Roku 2020. Osiągnął bilans 227-163 w ciągu pięciu sezonów. Pozyskaniem Nurse'a jako pierwszego trenera są zainteresowani właściciele Houston Rockets.