Wszystkie gadżety koszulki i buty sportowe były używane przez dwunastu członków zespołu.

Jak można się było spodziewać, większość dochodów z tej aukcji, na targowisku przedmiotów kolekcjonerskich Goldin, uzyskano z białej koszulki Michaela Jordana z numerem 9 – noszonej przez niego podczas półfinałowego meczu z Litwą (127:76). Sprzedano ją za ponad 3 mln USD. To rekord spośród wszystkich przedmiotów związanych z karierą olimpijską słynnego "Aira". Buty, w których grał Jordan w turnieju przedolimpijskim sprzedano za 420 tys. dolarów.

Reklama

Koszulka Larry'ego Birda, pochodząca również z meczu półfinałowego z Litwą, została sprzedana za 360 tys. USD, podczas gdy para adidasów Birda używanych w tym meczu poszła pod młotek za ponad 91 tys. To również rekordy uzyskane za sprzęt sportowy, z którego korzystał ten zawodnik.

Nie były to jedyne przypadki, gdy półfinałowe koszulki z igrzysk innych członków Dream Teamu osiągnęły sześciocyfrową liczbę. T-shirt Charlesa Barkleya osiągnął sumę 230 400, a Davida Robinsona - 116 400 USD. To także rekordy wszech czasów uzyskane na aukcjach sprzętu sportowego sygnowanego nazwiskami tych słynnych koszykarzy.

Malone przez lata wystawiał kolekcję w jednym ze swoich salonów samochodowych w Utah. "Listonosz" zaprosił prezesa i założyciela sklepu aukcyjnego Goldin, Kena Goldina, który zdecydował się pomóc w sprzedaży pamiątek.

Reklama

To było naprawdę niezwykłe, że mogliśmy pracować z samym Karlem Malone'em, aby zaoferować tę kultową kolekcję fanom na całym świecie – powiedział Goldin.

Teraz nieliczni szczęśliwcy posiadają kawałek rewolucyjnej historii sportu od jednych z największych graczy wszech czasów”- podsumował.