25-letni obrońca, występujący w G-Leaage w Osceola Magic, filialnym zespole Orlando Magic, pokonał w finałowej rundzie Jaylena Browna z Boston Celtics.

W decydującej próbie w spektakularny sposób przeskoczył nad mierzącym 216 cm byłym gwiazdorem NBA Shaquille'em O'Nealem (2,16 m), zdobywając maksymalną notę ​d jury. Został szóstym koszykarzem, który wygrał co najmniej dwa konkursy wsadów, a pierwszym, który uczynił to sezon po sezonie, po Zachu Lavine (2015 i 2016). Jedynym zawodnikiem, który ma na koncie trzy triumfy jest Nate Robinson, ale nie w kolejnych imprezach.

Reklama

Także podobnie jak przed rokiem konkurs rzutów za 3 pkt wygrał Damian Lillard. Rozgrywający Portland Trail Blazers uzyskał w finale 26 pkt i pokonał Trae Younga (Atlanta Hawks) i Karla-Anthony'ego Townsa (Minnesota Timberwolves) - po 24. Lillard został w ten sposób ósmym graczem w historii, który powtórzył ten sukces w kolejnych latach, a pierwszym po Jasonie Kapono (2007 i 2008).

W konkursie zręcznościowym tzw. skills challenge najlepszy okazał się zespół złożony z zawodników Indiana Pacers w składzie: Tyrese Haliburton, Myles Turner i Bennedict Mathurin, MVP piątkowego Meczu Wschodzących Gwiazd.