"Prezydent Trump potwierdził swoje poparcie dla kandydatury Los Angeles" - powiedział rzecznik MKOl Mark Adams po zakończeniu zamkniętego dla mediów spotkania w Białym Domu.

Reklama

Rozmowa Trumpa z prezydentem MKOl Thomasem Bachem, w przeszłości szermierzem, zdobywcą wraz z drużyną RFN złotego medalu olimpijskiego na olimpiadzie w Montrealu w roku 1976, była jak do tej pory, jedynym konkretnym przejawem poparcia amerykańskiego prezydenta dla kandydatury Los Angeles jako gospodarza igrzysk w roku 2024.

Podczas kampanii wyborczej Donald Trump szydził z bezowocnych wysiłków byłego prezydenta Baracka Obamy, który w roku 2009 specjalnie pojechał do Kopenhagi, aby osobiście nakłonić członków MKOl do powierzenia Chicago, jego rodzinnemu miastu, organizacji Letnich Igrzysk Olimpijskich w roku 2016. Chicago odpadło w pierwszej rundzie głosowania MKOl, a na gospodarza wybrano Rio de Janeiro w Brazylii.

Trump podczas kampanii wyborczej w ubiegłym roku nazwał zabiegi Baracka Obamy o powierzenie Chicago organizacji igrzysk "totalnie niekompetentnymi". Największym (i jedynym) konkurentem Los Angeles, do goszczenia IO 2024 jest stolica Francji, Paryż. Decyzja, które z tych miast będzie gościło olimpijczyków zapadnie 13 września, podczas sesji MKOl w stolicy Peru - Limie.