Goście objęli prowadzienie po strzale Freia w 59. minucie. Wprawdzie niespełna dziesięć minut później wyrównał Baumann, ale w 72. minucie prowadzili goście - po podaniu Jakuba Błaszczykowskiego z prawego skrzydła do bramki Werderu trafił Hummels.

Niezwykle emocjonująca była końcówka - aż trzy gole padły w ostatnich minutach: w 88. minucie Claudio Pizarro doprowadził do wyrównania, a trzy minuty później dał gospodarzom prowadzenie, jednak jeszcze w doliczonym czasie gry Borussia zdołała odrobić stratę, za sprawą trafienia Mohameda Zidana.

W innym meczu VfL Wolfsburg pokonał Arminię Bielefeld 4:1 (2:0). Cały mecz w barwach Arminii rozegrał Artur Wichniarek. Niestety, znów z ławki rezerwowych spotkanie "Wilków" oglądał Jacek Krzynówek.