Mecz nie mógł się dla nas lepiej rozpocząć. Już w 23. sekundzie meczu piłka po raz pierwszy znalazła się w siatce rywali. Gol Rafała Boguskiego to najszybciej zdobyta bramka w historii polskiej reprezentacji. Napastnik Wisły poprawił wynik Macieja Żurawskiego, który cztery lata temu strzelił gola w 32. sekundzie meczu z Albanią.

>>>Zobacz, jak Polacy strzelili 10 goli

Na kolejne gole kibice nie musieli długo czekać. Jeszcze przed przerwą na listę strzelców kolejno wpisali się Ebi Smolarek, ponownie Boguski i Robert Lewandowski. Po pierwszej połowie prowadziliśmy 4:0 i było jasne, że ten mecz wygramy bardzo wysoko.

Po 45. minutach gry podopieczni Leo Beenhakkera rozwiali wątpliwości wszystkich tych, którzy spodziewali się, że w pojedynku z San Marino może być jakaś niespodzianka.

Po przerwie nasze orły nie zwalniały tempa. Festiwal strzelecki trwał. Bramkarz rywali jeszcze aż sześć razy musiał wyciągać piłkę z bramki. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Polaków 10:0. To najwyższa wygrana w historii polskiej reprezentacji. Dzięki niej biało-czerwoni znów wrócili do gry i liczą się w walce o awans do piłkarskich mistrzostw świata, które w 2010 roku odbędą się w RPA.

>>>Polska - San Marino, relacja minuta po minucie

Podczas meczu z San Marino kibice jasno dali do zrozumienia, że mimo fatalnego występu w Belfaście dalej są z biało-czerwonymi. Dopingowali z całych sił piłkarzy, a ci im odpłacili się wspaniałą grą i gradem goli. Fani pokazali też po czyjej stronie stoją w konflikcie Leo Beenhakkera z działaczami PZPN. Co chwila po trybunach niosło się gromkie "Leo, Leo!". Natomiast panowie z piłkarskiej centrali pod swoim adresem mogli usłyszeć znane wszystkim "PZPN, PZPN j.... PZPN!".

Czy "leśne dziadki" z prezesem Grzegorzem Lato na czele w takiej sytuacji zdecydują się na zwolnienie Leo Beenhakkera z posady selekcjonera reprezentacji Polski?

Polska - San Marino 10:0 (4:0)

Bramki: Boguski (1.), (27.), Smolarek (18.), (60.), (72.), (81.), Robert Lewandowski (43.), Jeleń (51.), Mariusz Lewandowski (63.), Saganowski (88.)

Polska: Fabiański - Wasilewski, Dudka, Bosacki, Krzynówek - Jeleń (71. Błaszczykowski), Mariusz Lewandowski, Roger, Smolarek - Boguski (80. Saganowski) - Robert Lewandowski (66. Sosin)
San Marino: Valentini - Simoncini, Della Valle, Simone Bacciocchi, Matteo Andreini, Nicola Albani, Giovanni Bonini (53. Selva), Matteo Bugli, Michele Marani, Ezequiel Rinaldi, Matteo Vitaioli (64. Berretti)