Pierwszego gola niespełna 22-letni gracz strzelił z rzutu karnego. W 69. minucie był faulowany przez Pera Kroldrupa. Wynik spotkania ustalił cztery minuty później.

Lazio dzięki zwycięstwu awansowało na trzecią pozycję w tabeli Serie A. Fiorentina jest na 11. miejscu.

Liderem wciąż jest Milan, który wygrał na Sycylii z Catanią 2:0. W drużynie gospodarzy do 65. minuty grał Błażej Augustyn.

Sukces nie przyszedł rossonerrim łatwo. Tym bardziej, że od 54. minuty grali w dziesiątkę, gdyż czerwoną kartką za uderzenie Argentyńczyka Pablo Ledesmy ujrzał Mark van Bommel. Holender w sobotę debiutował w Serie A, a do Milanu trafił w środku tygodnia z Bayernu Monachium i zdążył już wystąpić w spotkaniu Pucharu Włoch.

Goście bramki zdobyli w osłabieniu. W 58. minucie na listę strzelców wpisał się Brazylijczyk Robinho, a w końcówce 13. gola w sezonie zdobył Szwed Zlatan Ibrahimovic.

Ekipa z Mediolanu o siedem punktów wyprzedza Napoli (w niedzielę zmierzy się z Sampdorią Genua) i Lazio.