Czarne Koszule muszą szybko pozyskać napastnika, bo w zespole najprawdopodobniej nie zagra już Artur Sobiech. W zeszłym tygodniu minął ustalony przez właściciela klubu, Józefa Wojciechowskiego (64 l.), termin dla młodego polskiego piłkarza. Polonista miał dać ostateczną odpowiedź, czy zgadza się na nowy system płac. Ostatecznie wyłamał się z zespołu jako jedyny, przez co ma zostać przesunięty z pierwszej kadry do drużyny Młodej Ekstraklasy.

W ataku Polonii powstała więc luka, którą trzeba zapełnić. W miejsce reprezentanta Polski sprowadzony ma zostać Verdu. Hiszpan z miejsca stałby się najlepiej opłacanym zawodnikiem polskiej ligi.

Obecnie w czołówce tej klasyfikacji jest inny napastnik Czarnych Koszul, Ebi Smolarek. Gwiazdor Polonii zgodził się jednak na obniżenie swojego wartego 400 tysięcy euro kontraktu.
„Toche" to bramkostrzelny napastnik. W zeszłym sezonie strzelił 16 goli. Do wzięcia będzie jednak za darmo, bo jego kontrakt z zespołem FC Cartagena kończy się w czerwcu. Decyzja o ewentualnym pozyskaniu go przez stołeczny klub może zapaść już dzisiaj.

>>>Czytaj także: Smuda knebluje usta Szczęsnemu