25 maja Perquis przebywał w Warszawie, aby w towarzystwie członków sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski złożyć odpowiednie dokumenty o uzyskanie polskiego obywatelstwa. Dokumentacja nie była jednak kompletna i trzeba ją było uzupełnić. Zrobił to w czwartek w wydziale do spraw cudzoziemców w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim pełnomocnik zawodnika.

Reklama

"Dokumentacja nadal nie jest kompletna, ale wystarczająca do złożenia wniosku. Jeżeli jej uzupełnienie przebiegnie sprawnie, procedura poświadczenia obywatelstwa potrwa około miesiąca" - powiedziała rzeczniczka wojewody mazowieckiego Ivetta Biały.

To stwarza szansę na powołanie zawodnika do reprezentacji Polski już na mecz towarzyski przeciwko Gruzji, który odbędzie się w 10 sierpnia w Lubinie. Obrońca francuskiego FC Sochaux jest bowiem w kręgu zainteresowań Franciszka Smudy od kilku miesięcy. Selekcjoner biało-czerwonych nie mógł go jednak powołać ze względu na brak polskiego obywatelstwa. Na mecz przeciwko Gruzinom powołany może być także pomocnik FSV Mainz Eugen Polanski, który posiada polskie i niemieckie obywatelstwo.

Ze względu na polskie korzenie Perquisa procedura jest podobna, jak w przypadku Ludovika Obraniaka, u którego tylko poświadczono polskie obywatelstwo. Wcześniej rozważana była też możliwość nadania obywatelstwa. Wówczas wniosek musiałby przejść przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, a potem trafić do kancelarii prezydenta. Taka procedura zastosowana była w przypadku obrońcy Lecha Poznań Manuela Arboledy.

Reklama