We wtorek we Wrocławiu zaprezentowane zostały nowe oficjalne stroje reprezentacji Polski. Na koszulkach, które mają kolor biało-czerwony, znalazły się m.in. loga PZPN i Euro 2012, ale zabrakło tradycyjnej naszywki z orzełkiem.

Reklama

"To są zmiany, na które nie mamy wpływu. Nie mamy kontraktu z Nike (producent strojów - PAP), gramy dla Polski, dobrze wiemy, jakie mamy godło i to powinno wystarczyć. Reprezentujemy nasz kraj i ma oczywiście znaczenie czy mamy orła czy nie, ale co ja mam powiedzieć. Logo jest ładne, pewnie z orzełkiem byłoby lepiej, bo każdy się do niego przyzwyczaił. Jednym kibicom się to podoba, a innym nie, ale orzełka po zdobyciu bramki pocałować się już nie da" - mówił zawodnik Lecha Poznań.

Napastnik Borussii Dortmund Robert Lewandowski podkreślił, że dla niego najbardziej liczy się fakt, że zachowano kolor biało-czerwony. "To chyba jest najważniejsze. Rozumiem kibiców, bo godło na koszulkach było bardzo długo, ale w większości reprezentacji na koszulkach nie ma już godła narodowego. Polska zrobiła zmianę w trudnym okresie, choćby ze względu na zbliżające się Euro 2012 i wiadomo, że to wzbudziło kontrowersje. Myślę jednak, że było już wyjaśniane, czemu tak się stało i chyba nie jest tak źle, jak może się wydawać" - dodał.

Asystent trenera reprezentacji Polski Jacek Zieliński zaznaczył, że z dyskusjami na temat strojów można się wstrzymać przez najbliższy tydzień. "To ważna sprawa i palący temat, ale my chcemy się skupić na najbliższych meczach z Włochami i Węgrami, bo to z nich będziemy rozliczani. Istotne jest, żeby się dobrze do tych spotkań przygotować i zaprezentować w nich dobry futbol. Decyzje zostały podjęte, a koszulki są gotowe, nie będzie żadnych zmian w tej kwestii" - przyznał.

Trener Smuda, który został zapytany o nowe koszulki na hotelowym korytarzu, odpowiedział tylko, że "biało-czerwone barwy są na nich fajne i ładnie wyglądają".

We wtorek pokazane zostały dwa wzory strojów, w których kadra Polski wystąpi na turnieju Euro 2012. W jednym komplecie koszulki są białe, z czerwonym pasem na piersi, czerwonymi spodenkami i białymi getrami. W drugim - koszulki są czerwone, z białym pasem na piersi, spodenki i getry także są czerwone. Na koszulkach znalazło się logo PZPN, napis Polska, logo producenta firmy Nike, a na ramieniu okrągła naszywka z logo Euro 2012.

Po raz pierwszy reprezentacja zagra w nowych strojach w piątek we Wrocławiu w meczu z Włochami.