Polski napastnik po raz pierwszy zagrał w swej nowej drużynie w podstawowym składzie, a jego dwie bramki zapewniły Milanowi awans do półfinału Pucharu Włoch.

Reklama

"La Gazzetta dello Sport" publikuje w środę na pierwszej stronie wielkie zdjęcie Piątka i dodaje, że "strzelec zaczarował" mediolański stadion San Siro podczas "magicznego wieczoru".

Największy włoski dziennik sportowy pisze o "spektakularnych" bramkach Polaka, którego nazywa "autentycznym robotem", strzelającym, gdy tylko widzi róg bramki w swoim "radarze".

"Bum, bum, bum"- tak gazeta pisze żartobliwie o "metodzie" Piątka, który Napoli "rozłożył na łopatki".

"Można zmienić koszulkę i drużynę, ale Piątek dalej widzi bramkę jako wielki stadion olimpijski" - zaznacza.

"Corriere dello Sport" stwierdza: "Pisze się Piątek, a wymawia - gol". Dziennik ten nazywa Polaka "nadzwyczajnym" piłkarzem. Porównuje go do jednego z najznakomitszych zawodników, jaki grał w Milanie, czyli Andrija Szewczenki.

"La Repubblica" podkreśla w tytule relacji z wtorkowego meczu, że Krzysztof Piątek "wdarł się" na boisko i zafundował "zastrzyki" z goli.

Reklama

Według rzymskiego dziennika można mówić o narodzinach następnej gwiazdy pod mediolańskim niebem. Debiut Polaka w podstawowym składzie uznaje za "błyskotliwy".

Gazeta nazywa napastnika Cristoforo Venerdi, co jest nawiązaniem do postaci odkrywcy Krzysztofa Kolumba i włoskiego tłumaczenia słowa "piątek".

"W ciągu mniej niż pół godziny polski żeglarz Cristoforo Venerdi, który wypłynął z Genui i nazywany jest Pistolero z powodu gestu, jakim czci każdy gol, dał nadzieję kibicom Milanu na odkrycie Ameryki, po latach katastrof morskich"- podsumowuje "La Repubblica".

"Tuttosport" pisze, że gra Piątka to był "wielki wyczyn i show".