Girona bez problemu odniosła 14. zwycięstwo w sezonie. W pierwszej połowie gole strzelili Artem Dowbyk i jego partner z ataku Portu, a w 59. minucie Dowbyk ustalił wynik, wykorzystując rzut karny. Ukrainiec zdobył już w tym sezonie 10 bramek i w klasyfikacji strzelców wyprzedza go tylko Anglik Jude Bellingham z Realu Madryt - 13 trafień.

W niedzielę Real pewnie wygrał w Madrycie z Villarreal 4:1 i na jeden dzień objął prowadzenie. Barcelona, z Robertem Lewandowskim w składzie, wystąpiła w sobotę i nie zdołała pokonać kiepsko spisującej się ostatnio Valencii, remisując na wyjeździe 1:1. 35-letni polski napastnik wciąż jest najlepszym strzelcem obrońców tytułu (osiem goli), ale nie powiększył dorobku, choć w pierwszej połowie miał kilka okazji.

"Duma Katalonii" również przeżywa słabszy okres. W poprzedniej kolejce ligowej przegrała u siebie z Gironą 2:4, a następnie sensacyjnie uległa w Belgii drużynie Royal Antwerp FC 2:3 w Lidze Mistrzów.