W wyjściowym składzie gliwiczan znalazł się 19-letni debiutant Piotr Urbański. Pierwsza połowa nie dostarczyła kibicom – korzystającym z uroków niemal wiosennej aury – zbyt wielu emocji.

Gole dopiero po przerwie

Początkowy kwadrans spotkania zamknął strzałem głową zawodnik gości Krzysztof Wołkowicz. Piłka przeleciała jednak ponad poprzeczką. W 32. minucie szansę na otworzenie wyniku miał po drugiej stronie boiska Michael Ameyaw, ale z jego uderzeniem z ostrego kąta poradził sobie golkiper Stali.

W przerwie szkoleniowiec Piasta Aleksandar Vukovic zrobił dwie zmiany. Na murawie pojawili się Patryk Dziczek i Jorge Felix. Miejscowi kibice mobilizowali swoich ulubieńców do zakończenia ligowego roku zwycięstwem.

Okazję do radości mieli już po sześciu minutach, kiedy Tomas Huk głową z bliska pokonał Mateusza Kochalskiego, wykorzystując dośrodkowanie Damiana Kądziora z rzutu wolnego i dogranie Ariela Mosóra.

Gol dodał skrzydeł gliwiczanom, a trener Stali Kamil Kiereś zareagował trzema zmianami, w tym jedną wymuszoną, bo zejść musiał kontuzjowany Leandro.

Szczęście Piasta, pech Stali

Gospodarze nie dali się wytrącić z natarcia i w 62. minucie podwyższyli prowadzenie. W zamieszaniu przed bramką mielczan Felix, dość przypadkowo, skierował piłkę do siatki.

Goście nie potrafili wypracować groźnych akcji pod polem karnym rywali. W dodatku w 73. minucie po kolejnym rzucie wolnym Kądziora i rykoszecie piłka wpadła do bramki Kochalskiego.

Nieliczne akcje ofensywę zespołu trenera Kieresia w ostatnich minutach nie przyniosły żadnych efektów i gospodarze mogli się cieszyć z czwartego w sezonie, a drugiego z rzędu zwycięstwa.

Piast Gliwice - PGE FKS Stal Mielec 3:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Tomas Huk (51-głową), 2:0 Jorge Felix (62), 3:0 Damian Kądzior (73-wolny)
Żółta kartka - Piast Gliwice: Tomas Huk, Michał Chrapek. PGE FKS Stal Mielec: Krystian Getinger, Matthew Guillaumier, Kamil Pajnowski, Mateusz Stępień
Sędzia: Sebastian Krasny (Kraków)
Widzów: 3 171
Piast Gliwice: Karol Szymański - Arkadiusz Pyrka, Ariel Mosór, Tomas Huk, Jakub Holubek - Damian Kądzior (84. Tomasz Mokwa), Michał Chrapek (77. Tihomir Kostadinov), Miłosz Szczepański (46. Patryk Dziczek), Grzegorz Tomasiewicz, Michael Ameyaw (90+1. Marcel Bykowski) - Piotr Urbański (46. Jorge Felix)
PGE FKS Stal Mielec: Mateusz Kochalski - Piotr Wlazło, Mateusz Matras, Leandro (57. Kamil Pajnowski) - Łukasz Gerstenstein (57. Mateusz Stępień), Michał Trąbka (73. Koki Hinokio), Matthew Guillaumier, Krystian Getinger - Maciej Domański, Ilja Szkurin (81. Łukasz Wolsztyński), Krzysztof Wołkowicz (57. Kai Meriluoto).