Beniaminek rozgrywek Wisła ma za sobą kiepski tydzień, przegrała ligowy pojedynek z Piastem w Gliwicach oraz spotkanie 1/32 finału Pucharu Polski ze Stalą w Mielcu. Osiągnięcia Legii w tym samym czasie były lepsze, choć nie na miarę mistrza Polski – bezbramkowy remis ze Śląskiem i skromna wygrana w Żilinie w trzeciej rundzie eliminacyjnej z AC Trencin do Ligi Mistrzów.

Spotkanie znakomicie otworzyli gospodarze. Po pierwszym rzucie rożnym, podyktowanym w drugiej minucie, piłka poszybowała do Dominika Furmana, a ten idealnie posłał ją na głowę Tomislava Bozica, który z kolei umieścił ją w siatce. Chwilę później w znakomitej sytuacji znalazł się Michał Kucharczyk, ale Seweryn Kiełpin był na swoim miejscu.

W 10. minucie pojedynku sędzia znów podyktował rzut rożny, do piłki ponownie podszedł Furman, tym razem powędrowała ona do Przemysława Szymińskiego, który głową uzyskał drugiego gola dla Wisły, także drugiego w tym sezonie.

W 17. minucie arbiter wskazał na trzeci rzut rożny w tym spotkaniu, tym razem egzekwowany przez gości. Kontaktową bramkę strzelił głową Aleksandar Prijovic. W 31. minucie z 22 m całkowicie zaskoczył Arkadiusza Malarza strzał Dimitara Ilieva, ale piłka poleciała obok słupka.

Goście wyrównali w 41. minucie. Prostopadłe podanie dotarło do Michała Kucharczyka, który pokonał płockiego bramkarza. I połowa spotkania zakończyła się remisem.

W drugiej odsłonie Legia opanowała pole karne gospodarzy. Po rzucie rożnym, piłka spadła pod nogi Kantego, który chciał ją wybić, ale w ostatniej chwili dopadł ją Igor Lewczuk i wpakował do siatki.

W ostatnim kwadransie Wisła odzyskała wigor, zdobywała kolejne metry boiska, zaczęła atakować, bliski strzelania gola był Kante oraz Giorgi Merabaszwili, Cezary Stefańczyk, ale niestety, piłka nie znalazła drogi do bramki.

Wisła Płock - Legia Warszawa 2:3 (2:2)
Bramki: 1:0 Tomislav Bozic (2-głową), 2:0 Przemysław Szymiński (10-głową), 2:1 Aleksandar Prijovic (17-głową), 2:2 Michał Kucharczyk (41), 2:3 Igor Lewczuk (58).
Żółta kartka: Legia Warszawa: Jakub Kosecki.
Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków).
Widzów 9 679.
Wisła Płock: Seweryn Kiełpin - Cezary Stefańczyk, Przemysław Szymiński, Tomislav Bozic, Patryk Stępiński - Arkadiusz Reca (87. Mikołaj Lebedyński), Dominik Furman, Maksymilian Rogalski (65. Siergiej Kriwiec), Dimityr Ilijew, Witalij Hemeha (46. Giorgi Merebaszwili) - Jose Kante.
Legia Warszawa: Arkadiusz Malarz - Łukasz Broź, Jakub Rzeźniczak, Igor Lewczuk, Tomasz Brzyski - Jakub Kosecki (68. Steeven Langil), Michał Kopczyński, Kasper Hamalainen (71. Tomasz Jodłowiec), Thibault Moulin (83. Nemanja Nikolic), Michał Kucharczyk - Aleksandar Prijovic.