W pierwszej połowie lekką przewagą miała Jagiellonia, choć według statystyk dłużej przy piłce byli goście. Co prawda w tej części gry żadna z drużyn nie stworzyła bardzo dobrej sytuacji do zdobycia bramki, ale to białostoczanie częściej byli pod bramką - debiutującego w ekstraklasie - bramkarza Lechii Damiana Podleśnego.

Reklama

W 16. min po wyrzucie z autu przez Piotra Tomasika, bliski strzału z kilku metrów był Dawid Szymonowicz, ale nie sięgnął piłki. W 26. min w dobrej sytuacji znalazł się Taras Romanczuk, jego strzał po ziemi z linii pola karnego bez trudu obronił jednak Podleśny. W 36. min bramkarz gości przeniósł nad poprzeczką strzał z rzutu wolnego Konstantina Vassiljeva.

Aktywny w Jagiellonii był Fiodor Cernych, jednak w wielu akcjach osamotniony w ataku. Praktycznie bezrobotny był bramkarz gospodarzy Marian Kelemen. Goście częściej pod polem karnym Jagiellonii zaczęli się pojawiać w ostatnim kwadransie gry, ale większego zagrożenia z tego nie było.

Już w pierwszej akcji po przerwie gospodarze mogli prowadzić, jednak Cernych przestrzelił, uderzając z boku pola karnego. Po kwadransie zarysowała się lekka przewaga gości, sytuacji bramkowych zaś nadal nie było. Ale wtedy właśnie padła bramka na wagę trzech punktów. W 63. min pomocnicy i obrońcy Jagiellonii zlekceważyli rajd z piłką środkiem boiska Aleksandara Kovacevica, który z ok. 30 metrów uderzył mocno i precyzyjnie przy słupku, nie dając szans Kelemenowi.

Jagiellonia ambitnie walczyła o wyrównanie i już kilka minut później mogła to zrobić. Pojedynek w powietrzu z bramkarzem Lechii wygrał Cernych, piłka odbiła się od spojenia słupka z poprzeczką i trafiła na głowę Marka Wasiluka, który jednak przestrzelił. Próbowali jeszcze Vassiljev i - wprowadzony w końcówce meczu - Maciej Górski, ale wyrównanie nie padło.

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 Aleksandar Kovacevic (63)

Żółta kartka: Jagiellonia - Piotr Tomasik, Fiodor Cernych, Karol Mackiewicz. Lechia - Rafał Janicki, Paweł Stolarski, Aleksandar Kovacevic, Mario Maloca.

Reklama

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa). Widzów: 17 100.

Jagiellonia Białystok: Marian Kelemen – Łukasz Burliga (73. Maciej Górski), Dawid Szymonowicz, Marek Wasiluk, Piotr Tomasik – Przemysław Frankowski, Rafał Grzyb (83. Karol Mackiewicz), Konstantin Vassiljev, Taras Romanczuk, Dmytro Chomczenowski (73. Damian Szymański) – Fiodor Cernych.

Lechia Gdańsk: Damian Podleśny – Paweł Stolarski (79. Bartłomiej Pawłowski), Rafał Janicki, Mario Maloca, Jakub Wawrzyniak – Flavio Paixao, Milos Krasic, Aleksandar Kovacevic, Michał Chrapek, Rafał Wolski (71. Grzegorz Wojtkowiak) – Grzegorz Kuświk (74. Marco Paixao).