W spotkaniu z ekipą "Białej Gwiazdy" gospodarze pierwszą okazję do zdobycia gola mieli w 13. min, kiedy groźny strzał z ok. 20 metrów oddał Gruzin Walerian Gwilia, ale Mateusz Lis był na posterunku.

Trzy minuty później to wiślacy mogli zdobyć gola. Po strzale Sławomira Peszki z ponad 30 metrów piłka odbiła się jeszcze od jednego z graczy, czym zmyliła nieco golkipera Górnika, który zdołał ją jednak odbić. Nieskuteczna był także dobitna Patryka Plewki.

W 34. min. zespół ze stolicy Małopolski objął jednak prowadzenia, a Chorwat Marko Kolar na listę strzelców wpisał się z rzutu karnego, który został podyktowany za faul zabrzańskiego bramkarza właśnie na nim.

Trzy minuty później Szymon Żurkowski świetnie podał w pole karne do Hiszpana Igora Angulo, a ten zagrał piłkę w kierunku bramki, gdzie z bliska do siatki posłał ją nadbiegający jego rodak Jesus Jimenez.

W 51. min było 1:2. Wówczas Paweł Bochniewicz popełnił błąd przy wyprowadzaniu akcji i piłka trafiła do wiślaków. Vukan Savicevic wrzucił ją w pole karne, a będący tam Kolar zdobył gola.

Prowadząc Wisła Kraków oddała pole rywalowi, lecz Górnik nie miał pomysłu jak po raz drugi pokonać Mateusza Lisa. Najbliżej tego był w 90. min Angulo, lecz z bliska główkował niecelnie.

Górnik Zabrze - Wisła Kraków 1:2 (1:1)

Bramki: 0:1 Marko Kolar (34-karny), 1:1 Jesus Jimenez (37), 1:2 Marko Kolar (51)

Żółta kartka - Górnik Zabrze: Boris Sekulic. Wisła Kraków: Rafał Boguski, Marko Kolar, Marcin Grabowski

Sędzia: Paweł Gil (Lublin)

Widzów: 17 210

Górnik Zabrze: Martin Chudy - Boris Sekulic, Dani Suarez, Paweł Bochniewicz, Adrian Gryszkiewicz (87. Przemysław Wiśniewski) - Kamil Zapolnik (59. Łukasz Wolsztyński), Walerian Gwilia, Mateusz Matras (82. Adam Arnarson), Szymon Żurkowski, Jesus Jimenez - Igor Angulo

Wisła Kraków: Mateusz Lis - Łukasz Burliga (78. Marcin Grabowski), Daniel Hoyo-Kowalski, Lukas Klemenz, Rafał Pietrzak - Marko Kolar (85. Kamil Wojtkowski), Rafał Boguski, Vukan Savicevic, Patryk Plewka (79. Emmanuel Kumah), Sławomir Peszko - Krzysztof Drzazga