Dziennik Gazeta Prawana logo

Koszmarny błąd Sołowieja. Pogoń w "10" ograła Puszczę [WIDEO]

4 listopada 2023, 17:33
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Zawodnik Puszczy Niepołomice Konrad Stępień (P) i Wahan Biczachczian (L) z Pogoni Szczecin podczas meczu 14. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy
Zawodnik Puszczy Niepołomice Konrad Stępień (P) i Wahan Biczachczian (L) z Pogoni Szczecin podczas meczu 14. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy/PAP
Puszcza przystąpiła do tego meczu osłabiona brakiem bramkarza Oliwiera Zycha i pomocnika Jakuba Serafina, którzy nie mogli zagrać z powodu choroby. Trener beniaminka Tomasz Tułacz po raz pierwszy w tym sezonie zdecydował się na ustawianie z trzema środkowymi obrońcami. Miało to poprawić skuteczność poczynań defensywnych ekipy z Niepołomic, która przed tą kolejką straciła aż 28 bramek; najwięcej w ekstraklasie.

Pogoń, która niedawno na stadionie Cracovii (gdzie gra też Puszcza) rozbiła "Pasy" 5:1, tym razem zaczęła w znacznie gorszym stylu. Niby miała przewagę, ale nie potrafiła konstruować groźnych akcji. Dopiero w 23. minucie Leonardo Koutris podał do Wahana Biczachczjana, ale Ormianin nie trafił czysto w piłkę.

Sołowiej wyłożył piłkę… Grosickiemu

W 38. minucie sytuacja Pogoni skomplikowała się, gdyż drugą żółtą kartkę otrzymał Fredrik Ulvestad. Norweg nadepnął na stopę Wojciecha Hajdy. Wcześniej za podobny faul został napomniany w 16. minucie.

Drugą połowę Pogoń rozpoczęła od groźnego ataku – Kamil Grosicki podał w polu karnym do Biczachczjana, lecz ten nie trafił w bramkę. Chwilę później Grosicki precyzyjnie dośrodkował z prawego skrzydła, a Efthymis Koulouris główkował tuż nad poprzeczką.

W 61. minucie Grosicki wziął już sprawy w swoje ręce. Przychwycił nieudane podanie Łukasza Sołowieja do swojego bramkarza i precyzyjnym strzałem z ostrego kąta posłał piłkę do siatki.

Puszcza mogła błyskawicznie wyrównać. Michał Walski oddał strzelał z około 10 metrów i trafił w słupek. Trener Tułacz wprowadził dwóch nowych napastników – Murisa Mesanovica i Roka Kidrica. Puszcza wreszcie ruszyła do zdecydowanych ataków.

Ósma porażka Puszczy

Nie przyniosły one efektów, za to jeden z nielicznych w tym czasie wypadów Pogoni zakończył się zdobyciem drugiej bramki.

Linus Wahlqvist podał do Efthymisa Koulourisa i Grek z bliska wpakował piłkę do siatki. To był szósty gol napastnika Pogoni w tym sezonie.

Dla Puszczy była to już ósma ligowa porażka.

Puszcza Niepołomice – Pogoń Szczecin 0:2 (0:0)
Bramki: 0:1 Kamil Grosicki (61), 0:2 Efthymis Koulouris (79)
Żółta kartka - Puszcza Niepołomice: Bartłomiej Poczobut; Pogoń Szczecin: Fredrik Ulvestad, Joao Gamboa. Czerwona kartka za drugą żółtą – Pogoń Szczecin: Fredrik Ulvestad (38)
Sędzia: Paweł Malec (Łódź)
Widzów: 1 992
Puszcza Niepołomice: Krzysztof Wróblewski – Artur Craciun, Łukasz Sołowiej, Piotr Mroziński – Marcel Pięczek (78. Adam Kramarz), Wojciech Hajda, Konrad Stępień (69. Muris Mesanovic), Bartłomiej Poczobut (46. Michał Walski), Roman Jakuba (69. Rok Kidric) – Artur Siemaszko (46. Jakub Bartosz), Kamil Zapolnik
Pogoń Szczecin: Valentin Cojocaru - Linus Wahlqvist, Benedikt Zech, Mariusz Malec, Leonardo Koutris - Wahan Biczachczjan (76. Wojciech Lisowski), Fredrik Ulvestad, Joao Gamboa, Alexander Gorgon, Kamil Grosicki (76. Mariusz Fornalczyk) – Efthymis Koulouris (81. Kacper Smoliński)

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj