Ruch zdecydowanie dominował na Stadionie Śląskim. Podopieczni Janusza Niedźwiedzia od pierwszego gwizdka sędziego ruszyli do ataku i przejęli inicjatywę.

Mecz pod dyktando Ruchu

Gospodarze bliscy objęcia prowadzenia byli już w 11. minucie, kiedy Juliusz Letniowski trafił w słupek. W 32. minucie powinno być 1:0. Gości przed stratą gola uratował Karol Szymański. Bramkarz Piasta najpierw odbił piłkę po strzale Daniela Szczepana z rzutu karnego, a po chwili obronił i dobitkę Patryka Sikory.

Dwie minuty później golkiper Piasta był już bezradny. Precyzyjnym uderzeniem tuż przy słupku pokonał go Robert Dadok.

Szczepan za drugim razem trafił z 11. metrów

W przerwie Aleksandar Vukovic wpuścił na boisko Jorge Felixa. Trener gliwiczan liczył, że pojawienie się na murawie Hiszpana wzmocni jego zespół w ofensywie. Zmiana nie przyniosła oczekiwanych efektów. Nadal stroną dominującą byli gospodarze. Swoją przewagę udokumentowali kolejnym golem. W 56. minucie drugi raz w tym spotkaniu do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Szczepan. Tym razem Szymański nie wyczuł intencji strzelca i zrobiło się 2:0.

Wynik spotkania na 3:0 w 66. minucie ustalił Sikora. Kapitan Ruchu popisał się fantastycznym uderzeniem z narożnika pola karnego. Po nim piłkę wylądowała w "okienku" bramki Piasta.

Potem jeszcze w poprzeczkę trafił pomocnik chorzowian Filip Starzyński, a dobijający ten strzał Dadok trafił co prawda do siatki, ale sędzia odgwizdał "spalonego".

Po tym zwycięstwie broniący się przed spadkiem Ruch nadal jest na przedostatnim miejscu w tabeli. Natomiast Piast zajmuje 13. pozycje.

Ruch Chorzów - Piast Gliwice 3:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Robert Dadok (34), 2:0 Daniel Szczepan (56-karny), 3:0 Patryk Sikora (66)
Żółta kartka - Ruch Chorzów: Robert Dadok. Piast Gliwice: Jakub Holubek
Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa)
Widzów: 15 169
Ruch Chorzów: Dante Stipica - Robert Dadok, Patryk Stępiński, Szymon Szymański, Josema - Miłosz Kozak (74. Filip Wilak), Juliusz Letniowski (74. Filip Starzyński), Patryk Sikora, Adam Vlkanova (83. Tomasz Foszmańczyk), Tomasz Wójtowicz (55. Mateusz Bartolewski) - Daniel Szczepan (74. Soma Novothny)
Piast Gliwice: Karol Szymański - Arkadiusz Pyrka, Ariel Mosór, Jakub Czerwiński (46. Miguel Munoz), Jakub Holubek - Serhij Krykun (64. Miłosz Szczepański), Patryk Dziczek (46. Jorge Felix), Michał Chrapek (64. Tihomir Kostadinov), Grzegorz Tomasiewicz, Michael Ameyaw (85. Piotr Liszewski) - Fabian Piasecki.