Raków w poprzedniej kolejce zdeklasował Lecha Poznań. Kibice "Medalików" liczyli, że w starciu ze znajdującą się w strefie spadkowej Puszczą ich ukochana drużyna łatwo sięgnie po trzy punkty.

Revenco z czerwoną kartką, Craciun z samobójem

Po niecałych 30. minutach wydawało się, że ten scenariusz stanie się faktem. W 21. minucie Ioan-Calin Revenco za faul został ukarany czerwoną kartką. Grający w osłabieniu gospodarze pięć minut później stracili kuriozalnego samobója. Autorem tego "szczególnego trafienia był Artur Craciun.

W tym momencie wydawało się, że podopieczni Dawida Szawrgi są na autostradzie po trzy punkty. Raków nie potrafił jednak wykorzystać przewagi liczebnej i do przerwy strzelić drugiego gola.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy składy się wyrównały. Fran Tudor zachował się w nieodpowiedzialny sposób. Piłkarz gości popełnił faul, którego powinien i mógł uniknąć. W efekcie sędzia ukarał go drugą żółta, a w konsekwencji czerwoną kartką.

Sołowiej przechytrzył Kovacevica

Gdy wydawało się, że Raków dowiezie skromne zwycięstwo do ostatniego gwizdka sędziego Bogdan Racovitan już w doliczonym czasie gry zagrał piłkę ręką w polu karnym. Sędzia Damian Sylwestrzak nie miał żadnych wątpliwości i podyktował "jedenastkę" dla Puszczy.

Do piłki podszedł Łukasz Sołowiej. 35-letniemu zawodnikowi noga nie zadrżała. Zmyli Vladana Kovacevica i wyrównał stan meczu na 1:1.

Puszcza Niepołomice - Raków Częstochowa 1:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Artur Craciun (26-samobójcza), 1:1 Łukasz Sołowiej (90+2-karny)
Żółta kartka - Raków Częstochowa: Fran Tudor
Czerwona kartka za drugą żółtą - Raków Częstochowa: Fran Tudor (49). Czerwona kartka - Puszcza Niepołomice: Ioan-Calin Revenco (21-faul)
Sędzia: Damian Sylwestrzak (Wrocław)
Widzów: 2 264
Puszcza Niepołomice: Oliwier Zych - Piotr Mroziński, Tomasz Wojcinowicz, Artur Craciun (46. Łukasz Sołowiej), Roman Jakuba – Ioan-Calin Revenco, Konrad Stępień (74. Michał Walski), Jakub Serafin (46. Artur Siemaszko), Wojciech Hajda (82. Hubert Tomalski), Lee Jin-hyun - Kamil Zapolnik (78. Jordan Majchrzak)
Raków Częstochowa: Vladan Kovacevic - Bogdan Racovitan, Zoran Arsenic (69. Kamil Pestka), Stratos Svarnas - Fran Tudor, Władysław Koczerhin, Gustav Berggren, Erick Otieno - Dawid Drachal (72. Jean Carlos), Bartosz Nowak (90+3. John Yeboah) - Ante Crnac (69. Łukasz Zwoliński)