Jagiellonia w sobotę wygrała u siebie z ŁKS Łódź 6:0. Śląsk, by nie stracić dystansu do lidera musiał zgarnąć całą pulę w Gliwicach.

Goście musieli jednak zadowolić się tylko jednym punktem. Wynik spotkania w 54. minucie otworzył Jorge Felix. Radość piłkarzy Piasta nie trwała jednak długo, bo po upływie kilku minut z rzutu karnego do remisu doprowadził Erik Exposito.

Kibice Śląska na kolejnego gola dla swojej drużyny czekali zaledwie sześć minut. Jego autorem był Petr Schwarz.

Bramkę na wagę remisu cztery minuty przed upływem regulaminowego czasu gry zdobył Patryk Dziczek.

Piast Gliwice - Śląsk Wrocław 2:2 (0:0)
Bramki: 1:0 Jorge Felix (54), 1:1 Erik Exposito (62-karny), 1:2 Petr Schwarz (68), 2:2 Patryk Dziczek (86)
Żółta kartka - Piast Gliwice: Tihomir Kostadinov, Miguel Munoz, Fabian Piasecki. Śląsk Wrocław: Simeon Petrow, Petr Schwarz
Sędzia: Szymon Marciniak (Płock)
Widzów: 5 719
Piast Gliwice: Frantisek Plach - Tomas Huk, Jakub Czerwiński, Miguel Munoz, Tomasz Mokwa - Damian Kądzior (79. Serhij Krykun), Patryk Dziczek, Tihomir Kostadinov (71. Miłosz Szczepański), Grzegorz Tomasiewicz, Jorge Felix - Fabian Piasecki (79. Kamil Wilczek)
Śląsk Wrocław: Rafał Leszczyński - Jehor Macenko, Simeon Petrow, Aleks Petkow, Łukasz Bejger (66. Tommaso Guercio) - Piotr Samiec-Talar (63. Patryk Klimala), Peter Pokorny, Alen Mustafic (63. Petr Schwarz), Patrick Olsen (90+4. Jakub Jezierski), Matias Nahuel Leiva - Erik Exposito