Mecz fatalnie rozpoczął się dla Gerarda Pique. Obrońca Barcelony po starciu z Diego Costą już w 12. minucie musiał opuścić boisko z powodu kontuzji. Gwiazdor Atletico kilkanaście minut później również z urazem zszedł z boiska.

Obie bramki padły w drugiej połowie. Najpierw do siatki gospodarzy trafił Brazylijczyk Diego. W 56. minucie spotkania pomocnik ekipy z Madrytu popisał się fantastycznym strzałem z dystansu. Na wyrównainie kibice Barcelony czekali do 71. minuty. Po fenomenalnym podaniu Andresa Iniesty na listę strzelców wpisał się Neymar.

Katalończycy do samego końca zaciekle atakowali i próbowali zdobyć zwycięskiego gola. Jednak uważnie grający w obronie goście nie pozwolili wbić sobie piłki do bramki i mecz zakończył się remisem 1:1. Taki wynik zapowiada wielkie emocje w rewanżu.

>>>Barcelona - Atletico 1:1. Zobacz gole

W drugim wtorkowym meczu Manchester United zremisował na własnym boisku z Bayernem Monachium 1:1.

>>>Man Utd - Bayern 1:1. Zobacz gole