Xavi chciał dać odpocząć Lewandowskiemu i w pierwotnej wersji nie umieścił go w kadrze meczowej na ostatni mecz fazy grupowej Champions League. Decyzja wydawała się zrozumiała, bo Barcelona ma zapewniony awans i jutrzejsze spotkanie będzie w zasadzie formalnością.

Reklama

Gwiazdy miały odpoczywać

Trener Barcelony chciał dać odpocząć kilku swoim "gwiazdom". Ostatecznie zmienił zdanie w sprawie Lewandowskiego. Barcelona opublikowała najnowszą wersję składu kadry na pojedynek z Royal Antwerp. Po korekcie na tej liście znalazło się nazwisko kapitana reprezentacji Polski.

Reklama

Lewandowski przełamał niemoc

Lewandowski ostatnio przechodził kryzys formy strzeleckiej. Polak miał kłopoty ze skutecznością. W czterech kolejnych meczach nie potrafił trafić do bramki rywali.

Złą passę przerwał w minioną niedzielę. "Lewy" strzelił gola w meczu z Gironą. Było to jego ósme trafienie w obecnych rozgrywkach hiszpańskiej Ekstraklasy.

Mecz, który był określany mianem hitu 16. kolejki LaLiga zakończył się porażką Katalończyków 2:4. Dzięki zwycięstwu Girona została samodzielnym liderem tabeli, a zajmująca czwarte miejsce w Barcelona traci do niej siedem punktów.