Podopieczni trenera Josepa Guardioli awans do fazy pucharowej zapewnili sobie już wcześniej, dlatego hiszpański szkoleniowiec mógł w Serbii wystawić mocno rezerwowy skład.

W 19. minucie prowadzenie gościom dał 20-letni Micah Hamilton. W 62. trafił jego rówieśnik Oscar Bobb, a w 85. Kalvin Phillips wykorzystał rzut karny.

Bramki dla gospodarzy zdobyli zdobył In-Beom Hwang w 76. minucie i Aleksandar Katai w doliczonym przez sędziego czasie gry.

Manchester City może się pochwalić serią 19 meczów bez porażki w Lidze Mistrzów.

Rywala w 1/8 finału "The Citizens" poznają po losowaniu 18 grudnia. Mecze tej fazy zaplanowano na luty i marzec 2024 roku.

Oprócz Manchesteru z grupy G awansowało jeszcze RB Lipsk, które w środę wygrało z Young Boys Berno 2:1. Od 70. minuty w barwach szwajcarskiej ekipy grał Łukasz Łakomy. Jego zespół rywalizację będzie kontynuował w Lidze Europy.