Słowa Zorca są potwierdzeniem tego, co w rozmowie z niemiecką bulwarówką "Bild" stwierdził Hans-Joachim Watzke, dyrektor klubu z Dortmundu.

Reklama

Światowe media odczytują wypowiedzi obu przedstawicieli ścisłego kierownictwa wicemistrza Niemiec jako odpowiedź na stwierdzenie samego piłkarza, który niedawno miał powiedzieć, że w najbliższym czasie przejdzie do klubu, "o którym od dawna marzył".

Media w Niemczech sugerują od dawna, że Lewandowski już podpisał indywidualny kontrakt z Bayernem Monachium, a wartość samego transferu oceniają na ok. 25-30 mln euro. Do transakcji miałoby dość jeszcze w tym roku, gdyż umowa piłkarza z Borussią wygasa w czerwcu 2014 roku.

"Kicker", powołując się na słowa Michaela Zorca, pisze, że Borussia oficjalnie poinformowała agentów Roberta Lewandowskiego o tym, że nie zgodzi się na przejście piłkarza do Bayernu.
W transferową "karuzelę" w sprawie Lewandowskiego zaangażował się hiszpański magazyn "Sport", który w niedzielnym wydaniu sugeruje, że polski piłkarz, a także Walijczyk Gareth Bale (Tottenham Hotspur) oraz Francuz Geoffrey Kondogbia (FC Sevilla) mają być "anty-Neymarowską odpowiedzią Real"” na spektakularny transfer Barcelony. Na wymienionych trzech piłkarzy prezes Realu Florentino Perez jest gotów wydać naprawdę duże pieniądze. Jak duże ? "Sport" pisze, że tylko na wykupienie Garetha Bale’a prezes "Królewskich" może przeznaczyć nawet 90 mln euro. Lewandowski i Kondogbia mogą - łącznie - kosztować ok. połowy tej kwoty.

Robert Lewandowski w zakończonym niedawno sezonie niemieckiej Bundesligi strzelił 24 gole i był drugim strzelcem w lidze - jedno trafienie za Stefanem Kiesslingiem z Bayeru Leverkusen.

Reklama