Bramki dla gospodarzy zdobyli Ukrainiec Andrij Jarmołenko (44.) oraz Aaron Cresswell, który popisał się efektownym i precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego (84.).

Fabiański obronił w tym spotkaniu trzy strzały, w tym jeden z bliska obrońcy Harry'ego Maguire'a w drugiej połowie. Wówczas West Ham prowadził 1:0.

Kolejną złą informacją dla gości była kontuzja napastnika Marcusa Rashforda, który musiał opuścić boisko w 61. minucie. Z urazami zmagają się już Francuzi Paul Pogba i Anthony Martial, a także Luke Shaw, a młody napastnik Mason Greenwood był niedysponowany z powodu choroby.

Londyńczycy, którzy pokonali "Czerwone Diabły" dopiero po raz siódmy w 47 konfrontacjach, mają 11 punktów i są na czwartej pozycji w tabeli Premier League. Prowadzi Liverpool, który zgromadził 15, a o godz. 17.30 rozpocznie wyjazdowe spotkanie z Chelsea Londyn.