Polski napastnik w 73. minucie okazał się dużym sprytem. Po dośrodkowaniu Justina Merama z rzutu rożnego reprezentant biało-czerwonych, mimo asysty obrońcy, wygrał pozycję w polu bramkowym rywala i wepchnął piłkę lewą nogą do siatki ekipy Los Angeles.

Trwa ładowanie wpisu

Tym samym 26-latek zanotował czwarte trafienie w tym sezonie, wyprzedzającej w „polskiej” klasyfikacji Kacpra Przybyłko, który zgromadził trzy bramki.

Były piłkarz PAOK-u Saloniki i Jagiellonii Białystok zszedł z boiska w doliczonym czasie. Przez chwilę pracował razem na zwycięstwo z Janem Sobocińskim. Obrońca zameldował się na murawie w 82. minucie. W kadrze Charlotte zabrakło leczącego uraz uda Kamila Jóźwiaka.

Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę. W 85 min czerwoną kartkę ujrzał meksykański napastnik Javier Hernandez.

Dzięki trzem punktom zdobytym na kalifornijskim Dignity Health Sports Park Charlotte zanotowało awans z ósmego na szóste miejsce w Konferencji Wschodniej, dające prawo gry w fazie pucharowej o mistrzowski tytuł.

Pozostali Polacy, występujący w sobotnich spotkaniach ligi MLS, nie wpisali się na listę strzelców. Tak było w przypadku Mateusza Klicha (DC United - porażka 1:2 z Toronto FC) i Przybyłko (Chicago Fire - remis 3:3 z New England Revolution).