Ekipa Bochum jest w ostatnich latach wdzięcznym rywalem dla Bawarczyków, choć w lutym 2022 potrafiła pokonać ich na własnym stadionie 4:2. Jednak w każdym z trzech sezonów od powrotu zespołu z Zagłębia Ruhry do Bundesligi jeden z meczów z monachijczykami przegrywa ona... 0:7.

W edycji 2021/22 na Allianz Arenie, w poprzednich rozgrywkach na własnym obiekcie, a teraz ponownie na boisku mistrza kraju.

Festiwal strzelecki rozpoczął już w czwartej minucie Kameruńczyk Eric Maxim Choupo-Moting, a później w głównej roli wystąpił pozyskany latem z Tottenhamu Hotspur za ok. sto milionów euro Kane. Zdobył gole w 13., w 54. - z rzutu karnego - i 88. minucie, czym skompletował pierwszy w barwach Bayernu i na niemieckich boiskach hat-trick. W Premier League, gdzie z 213 trafieniami w 230 występach jest drugim najlepszym strzelców w historii, miał ich osiem.

30-letni napastnik w pięciu spotkaniach w Bundeslidze siedem razy trafił do siatki i jest wiceliderem klasyfikacji strzelców. Jednocześnie został pierwszym w historii, który siedem goli uzyskał w pierwszych pięciu występach w tej lidze.

Skuteczniejszy od Anglika jest tylko piłkarz VfB Stuttgart Gwinejczyk Serhou Guirassy, który zdobył w tym sezonie już 10 bramek i wyrównał rekord po pięciu kolejkach Roberta Lewandowskiego sprzed trzech lat.

Drużyny najskuteczniejszych piłkarzy otwierają tabelę. Broniący tytułu Bayern, który walczy o 12. z rzędu i 34. w historii mistrzostwo, ma 13 punktów, a Stuttgart, który w piątek pokonał SV Darmstadt 3:1, jeden mniej. Beniaminek z Darmstadt z jednym punktem zamyka tabelę.

Po 12 "oczek" zgromadziły też drużyny Hoffenheim (2:0 z Unionem Berlin) i RB Lipsk (1:0 z Borussią Moenchengladbach), a 11 ma Borussia Dortmund, która pokonała VfL Wolfsburg 1:0. W drużynie gości od 65. minuty grał Jakub Kamiński. "Wilki" z dziewięcioma punktami są siódme.

Do Bayernu na czele może dołączyć w niedzielę Bayer Leverkusen, który podejmie beniaminka z Heidenheim.