>>>Końcówka pierwszego seta>>>Drugi set meczu z Brazylią>>>Tak Brazylijczycy zmiażdżyli nas w trzecim seciePolska - Brazylia 0:3 (23:25, 25:20, 25:10)
I set:
Po odegraniu hymnów obie drużyny stanęły gotowe do walki na parkiecie. Siatkarze Brazylii zostali bardzo dobrze przyjęci przez polskich kibiców. Prawdziwy szał zaczyna się jednak przy wyczytywaniu składu Polaków. Zagramy w składzie: Nowakowski, Bartman, Bąkiewicz, Możdżonek, Gromadowski. Zaczynają Polacy. Zagrywka Bąkiewicza i zdobywamy punkt po bloku. Chwilę później Możdżonek powstrzymuje Brazylijczyków i mamy 2:0. Atak Rodrigao kończy się punktem. Po rozpaczliwej obronie nie dajemy rady wybronić także kolejnej piłki - jest remis 2:2. Dzięki Bartmanowi wychodzimy jednak na prowadzenie 3:2. Możdżonek na zagrywce, Giba sobie z nią nie radzi i mamy punkt. Po akcji Bartmana kolejny. Brazylijczycy uruchamiają jednak Lucasa, który wbija piłkę w podłogę - 5:3. Gromadowski omija blok Lucasa i jest 6:3. Brazylijczycy zdobywają punkt, a potem popełniają błąd. Ucieka spod siatki Gromadowski, dzięki czemu piłka trafia w aut. 7:4. Następnie dwie akcji należą do Brazylii - szybko odrabiają straty, jest już tylko 7:6 dla nas. Kontrę Brazylijczyków przerywa Bartman, dobrze ustawia się Gromadowski i na pierwszą przerwę techniczną schodzimy przy wyniku 8:6. Po powrocie na boisko psujemy zagrywkę. Na szczęście błąd popełnił Rivaldo i wciąż utrzymuje się dwupunktowa przewaga biało-czerwonych. Chwilę później atakuje wielki Giba i jest 9:8 dla Polski, zagrywka gości. Po zagrywce jest już remis - po 9. Zagrywkę psuje Giba, a potem Bąkiewicz nie daje szans przyjmującemu Brazylii. Brazylia atakuje, ale Murilo trafia w aut. 12:9! Brazylijczycy odrabiają jeden punkt, ale potem bezbłędnie atakuje Możdżonek. Nowakowski i jeszcze jeden punkt - 14:10 dla biało-czerwonych i trener Rezende prosi o czas. Po przerwie Możdżonek psuje zagrywkę. Potem po bloku punkt zdobywa Murilo. Udany atak Gromadowskiego i jest 15:12 a Polacy na zagrywce. Gromadowski w aut. 15:13. As serwisowy Brazylijczyków i jeszcze raz Murilo. Tym razem aut. druga przerwa techniczna - 16:14 dla Polski. Błąd Polaków na zagrywce. Po akcji Bąkiewicza nie zdążył do piłki Murilo i jest 17:15. Zagrywka Nowakowskiego, przyjmuje Giba, Polacy bronią i jest szansa na kontrę. Bąkiewicz i... jest! 18:15. Brazylijczycy zdobywają punkt a na boisku podwójne zmiany. Bruno Rezende popełnia dziś dużo błędów, trener to widzi. Długa wymiana, próbuje ratować sytuację Bartman, ale bez efektu. 18:17 i zagrywka gości. Przyjmujemy ją, ale Bąkiewicza udanie blokuje Rodrigao. Remis po 18. Czas bierze Daniel Castellani. Złe przyjęcie piłki przez biało-czerwonych. Punktuje Giba i Brazylia wychodzi na prowadzenie 19:18, a Castellani znów prosi o czas. Remis. Punkt Kurka po zagrywce gości. Polacy popełniają banalny błąd, tracimy piłkę i nadal przegrywamy - tym razem 19:20. Teraz bardzo dobrze Polacy - piłka trafia w Gibę po silnym ataku spod siatki. Po 20. Giba popełnił błąd, którego nie zauważyli sędziowie (linia 3. metra), przez to tracimy punkt. 20:21. Znów złe przyjęcie - już 22:20 dla Brazylijczyków. Teraz dwa błędy Brazylijczyków, w tym jeden Murilo i doprowadzamy do remisu. 22:22 Możdżonek na zagrywce. Brazylijczycy przeprowadzają szybką akcję i przegrywamy 22:23. Bruno na zagrywce, skomplikowana akcja gości, wykorzystujemy ich błędy - jest po 23. Polacy na zagrywce - silnie Gromadowski, ale Bartman w aut. Jeszcze jedna akcja, punkt dla Brazylii. 25:23 i pierwszy set dla gości. II set:
Pierwszy punkt dla Brazylijczyków, szybko jednak odrabiamy stratę. Punktuje Rodrigao i goście na zagrywce. Udanie kończy jednak atak Gromadowski - jest 2:2. Gromadowski prosto w Murilo. Rywal doskonale go dziś "czyta". Jeszcze as serwisowy i Brazylia prowadzi już 4:2. Przedarł się teraz Nowakowski przez podwójny blok gości. 3:4 i Polacy na zagrywce. Kończy akcję Możdżonek - remis! Brazylijczycy szybciutko jednak zdobywają dwa punkty. Stratę odrabia Bartman, wykorzystując lukę w bloku gości. 5:6, Łomacz na zagrywce, ale prosto w siatkę. Oddajemy rywalom punkt. Lucas na zagrywce, na szczęście w aut. Teraz serwuje Bąkiewicz. Zatrzymany Giba, Bruno powstrzymuje jednak atak Polaków i tym razem Giba się nie myli. Przerwa techniczna przy stanie 6:8. Rivaldo na zagrywce. Rodrigao dotyka piłkę po bloku - punkt dla nas. Zatrzymany Rivaldo - remis po 8. "Polska, biało-czerwoni" śpiewają kibice. Świetnie zatrzymuje Rivaldo Bartman. Wygrywamy 9:8 i zagrywka dla nas. Psujemy... Ale i Giba nie trafia! 10:9 dla nas. Murilo zdobywa punkt pomimo bloku. W odpowiedzi skutecznie Gromadowski. Zagrywkę psuje Bartman - jest 11:11. Po serwie Bruno świetnie kończy akcję atakiem Bąkiewicz. Odpowiedź Brazylijczyków jest równie skuteczna - 12:12. Długa wymiana - nie wiadomo, gdzie wylądowała piłka, ale sędziowie pokazują, że należy się nam. Świetnie broni "Igła", a akcję kończy Możdżonek. Akcja Lucasa, zagrywka Brazylijczyków, powstrzymuje ich Bartman - 15:13 dla Polski. Na zagrywce Bąkiewicz, mocna zagrywka, przyjmuje Giba, Brazylijczycy muszą oddać piłkę i kończy Gromadowski. 16:13 i druga przerwa techniczna. Teraz świetna passa Polski. Kolejny punkt i Rezende zdenerwowany prosi o czas! 17:13 dla nas. Po wznowieniu gry punkt po zagrywce zdobywają Brazylijczycy. Kolejny trafia na ich konto po błędzie Łomacza i akcji Visotto. Potem do roboty biorą się Polacy - punktuje Możdżonek. Giba blokowany przez Bartmana, ale Brazyliczycy przełamują biało-czerwony blok. 18:16 dla nas. Błąd Polaków - już tylko jeden punkt przewagi nad rywalami. Murilo nastrzelił piłkę na ręce Gromadowskiego i już jest po 18. Dobry atak Bartmana, równie dobry gości - po 19. Gromadowski zablokowany, musimy oddać piłkę "za darmo". Murilo i już przegrywamy 19:20. Dużo zdrowia zostawili teraz Polacy na parkiecie, ale znów punkt zdobyli Brazyliczycy - 21:19 dla nich i Daniel Castellani wziął czas. Po przerwie punktuje Zbyszek Bartman. Mamy 20 punkt i robi się ciekawie. Serwują Polacy, dobrze przyjmują goście i w efekcie punkt zdobywa Lucas. 22:20 dla Brazylii. Murilo po skosie i przegrywamy już 20:23. Na zagrywce Brazylia. Świetne przyjęcie "Igły" i dobrze atakuje - bardzo silnie - Gromadowski. Na zagrywce Nowakowski, Brazylijczycy jakby od niechcenia zdobywają 24 punkt i jest piłka setowa. 25:20. III set:
Ekspresowy początek w wykonaniu Brazylijczyków. Cztery kolejne punkty i Castellani prosi o czas. Blokowani są Giba, a potem Lucas. Po dwóch udanych blokach zdobywamy dwa punkty. 2:4. Brazylijczycy odpowiadają aż trzema... 2:7. Wyjątkowo źle układa się ten trzeci set. Jeszcze jeden punkt dla Brazylii i przerwa techniczna przy stanie 2:8. Punktuje Możdżonek, na boisko wchodzi Jarosz. Na każdy punkt rywale odpowiadają jednak kilkoma. Możdżonek psuje zagrywkę, nieskuteczna kontra Polaków i jest 4:11. Lucas zagrywa nie do przyjęcia - 4:12. Polacy zdobywają dwa punkty, Brazylijczycy cztery - na drugiej przerwie technicznej jest 6:16. Po przerwie Brazylijczycy jeszcze zwiększają przewagę do 6:17. Punktuje Giba - ależ demolka! Nowakowski w aut i jest 6:19. Teraz jeden punkt dla nas. Po chwili jest 8:20. Leży na boisku Sergio, który nadział się na kolano Rodrigao. Udane dwie akcje Brazylii i jest 8:23. Giba nie trafia w boisko - 9:23. Zagrywka Woickiego, Jarosz próbuje kontrować, ale jest blokowany. Aut i 24:9 prowadzą Brazylijczycy. Pierwsza piłka meczowa. Jeszcze obroniliśmy i mamy 10 punkt. Efektownie kończy tego seta Lucas. 25:10.