Polska - Argentyna 3:2 (18:25, 25:22, 25:20, 24:26, 15:13)

V set:
Argentyńczycy przełamują nasz blok. Ocampo zablokował Gruszkę i przegrywamy 0:2. Kurek zdobywa dla nasz pierwszy punkt w ostatnim secie. Scholtis mija nasz blok. Kontra rywali i jest już 4:1 dla nich. Czas dla Polaków. Kosok zdobywa punkt ze środka. Mocne zbicie ze skrzydła i Argentyna ma 5 punkt. Znów Kosok ze środka skutecznie. Kurek zgrywa w siatkę. Ponownie punktuje Kosok. Scholtis trafia w dziewiąty metr. Blok i punkt dla Polski. Kolejny skuteczny blok naszych siatkarzy. I jeszcze raz blokujemy rywali. Mamy mis 7:7! Ocampo zdobywa ósmy punkt dla rywali. Ruciak ze skrzydła doprowadza do remisu 8:8. As serwisowy Ruciaka i prowadzimy 9:8. Kolejny as Ruciaka!!! Kurek po długiej wymianie trafia w pole! Prowadzimy 11:8. Czas dla Argentyny. Ocampo zbija, a Ignaczak o włos od skutecznej obrony. Kurek znów zbija w pole rywali. Woicki posyła w trudnej sytuacji w aut. Szczęśliwy punkt dla Argentyny i jest już tylko 12:11 dla Polski. Czas dla nas. Kurek mocno trafia w blok a piłka wychodzi na aut. Taka sama akcja po chwili ze strony rywali. Arroyo psuje zagrywkę! Mamy piłkę meczową.Kurek zagrywa w siatkę. Po chwili Argentyńczyk zagrywa w aut i wygrywamy 15:13 m samym cały mecz 3:2. Dzięki temu zagramy w półfinale Ligi Światowej. W sobotę naszym przeciwnikiem będzie Rosja.

IV set:
Ocampo obija nasz blok. Punkt dla Argentyny. Po chwili jest 2:0 dla rywali. Kolejna akcja i 0:3. Pierwszy punkt dla Polski czwartym secie blokiem zdobywa Nowakowski. Ocampo trafia w nasze pole ze skrzydła. Jarosz zbija w aut. Przegrywamy 1:5. Czas dla Polaków. Kurek obija blok rywali. Żygadło psuje zagrywkę. Kosok zdobywa punkt z krótkiej. Kurek zgrywa w aut. Złe przyjęcie Ignaczaka i Argentyńczycy wykorzystują prezent naszego libero. Na pierwszej przerwie technicznej przegrywamy 3:8.
Jarosz uderza w aut, ale myli się sędzia i przyznaje nam punkt. Protesty Argentyńczyków kończą się żółta kartkę i punktem dla nas. Jarosz rafia ze skrzydła w pole. Piłka po naszym bloku wychodzi w aut. Blokiem zdobywamy 7 punkt. As serwisowy Jarosza! Ocampo obija nasz blok i rywale znów mają dwa oczka przewagi 10:8. Zagrywka rywali ląduje w aucie. Ocampo znów nasz blok. Kontra rywali i kolejny punkt dla ich. Rośnie przewaga Argentyny 13:9. Błąd Kurka na siatce i znów punkt dla przeciwników. Skuteczny blok Ocampo i robi się fatalnie 15:9. Kurek mocno zbija wreszcie przełamujemy złą serię. 16 punkt dla Argentyny i na drugiej przerwie technicznej mamy sześć oczek straty.
Gruszka trafia p prostej. Scholtis uderza w aut. Kurek łapie blokiem Scholtisa. Gruszka obija blok i zdobywamy czwarty punkt z rzędu. Czas dla Argentyny. Kurek po bloku zdobywa punkt. Giustiano zbija po prostej. Gruszka trzeci atak i trzeci punkt! As serwisowy Kurka i mamy remis 17:17! Złe przyjęcie rywali i Kosok zbija przechodzącą piłkę. Kurek zagrywa w aut i jest 18:18. To samo po chwili robi Scholtis. Punkt dla Argentyny. Giustiano zagrywa w aut. Piłka po naszym bloku wychodzi w aut. Remis 20:20. Ocampo obija nasz blok i Argentyna prowadzi 21:20. Scholtis daj Argentynie 22 punkt. Czas dla Polaków. Kurek zbija skutecznie z drugiej linii. Kurek obija blok rywali i jest remis 22:22. Czas dla Argentyny. Arroyo nie myli się z krótkiej. Argentyńczyk zagrywa w aut. Ocampo ze skrzydła zdobywa punkt i Argentyna ma piłkę meczową. Doprowadzamy do remisu 24:24. Po chwili rywale znów mają piłkę setową. As serwisowy i Argentyna czwartą partię wygrywa 26:24. O zwycięstwie zdecyduje więc tie-break.

III set:
Nowakowski ze środka trafia w pole 1:0. Conte trafia w antenkę. Ruciak zagrywa w siatkę. Nowakowski trafia w ósmy metr 3:1. Punkt dla Argentyny. Conte serwuje w siatkę. Quiroga obija nasz blok. Blok Jarosza i prowadzimy 5:3. Conte przebija się przez nasz potrójny blok. As serwisowy rywali. Po chwili Scholtis zagrywa aut. Skuteczna krótka Argentyny. Nowakowski ze środka trafia w pole. Prowadzimy 7:6. Jarosz serwuje w siatkę. Jarosz po chwili się poprawia i z drugiej linii zbija w pole. Na pierwszej przerwie technicznej prowadzimy 8:7. Zatrzymujemy blokiem kontrę rywali. Ruciak serwuje w aut. Uiarte serwuje w aut. Conte posyła piłkę w aut. Jarosz mocno atakuje i mamy punkt. Jest 12:8 dla Polski. Czas dla Argentyny. Conte ze skrzydła trafia w środek naszego pola. Kurek przełamuje blok rywali. Conte znów skutecznie. Tym razem kiwa nam za blok. My też odpowiadamy blokiem i jest 14:10 dla nas. Ocampo "ścina" po prostej. Conte o kontrze uderza w aut. Ocamo po skosie trafia w aut i na drugiej przerwie technicznej prowadzimy 16:11.
Tracimy dwa punkty z rzędu. Ocampo serwuje w aut. Atak Argentyńczyków ląduje na aucie. Conte trafia antenkę i prowadzimy 19:13. Czas dla Argentyny. Nowakowski z krótkiej posyła piłkę w aut. Kurek natomiast się nie myli i mamy 20 punkt. Ten sam zawodnik mocnym atakiem zdobywa 21 oczko. Scholtis obił nasz blok. Jarosz na kontrze trafia w aut. Uiarte zagrywa w aut. Conte wciska piłkę po bloku w nasze pole. As serwisowy Conte i mam już tylko cztery punkty przewagi. Czas dla Polaków. Kosok ze środka zdobywa 23 punkt. Argentyńczycy skutecznie ze środka. Kurek atomowym zbiciem daje nam 24 oczko. Mamy piłkę setową. Pierwsza obroniona. Scholtis zagrywa w aut i tym samym wygrywamy trzeciego seta 25:20. W całym meczu wychodzimy 2:1.

II set:
Kurek obija ręce rywali. Mamy pierwszy punkt. Ruciak serwuje w aut. To samo robi De Cecco. Arroyo posyła piłkę w aut. Podwójne odbicie Żygadły. Kurek po skosie i prowadzimy 4:2. Argentyńczycy z drugiej linii trafiają w nasze pole. Rywale psują zagrywkę. Sole bez problemu mija nasz blok. Kolejny zepsuty serwis przeciwników. De Cecco kiwa za nasz blok. Jarosz kończy naszą kontrę. Sole kończy akcję ze środka. Kurek z drugiej linii przełamuje blok rywali i na pierwszej przerwie technicznej prowadzimy 8:6.
Scholtis ze skrzydła kończy akcję rywali. De Cecco zagrywa w siatkę. Conte przebija się przez nasz blok. Kosok trafia z krótkiej. Conte z drugiej linii kończ akcję. Jarosz zdobywa kolejny punkt i jest 11:9 dla nas. As serwisowy Kurka. Piłka przelatuje przez nasz blok i spada w polu. Rywale znów psują zagrywkę. Po dramatycznej wymianie punkt dla rywali. Znów nie kończymy ataku, Argentyna wyprowadza zabójczą kontrę. Po kolejnej akcji z naszej przewagi ni nie zostaje. Jest remis 13:13. Scholtis uderza w aut. Po chwili ten zawodnik się poprawia i jest 14:14. Jarosz daje na prowadzenie 15:14. As serwisowy Ruciaka! Na drugiej przerwie technicznej prowadzimy 16:14.
Conte zbija w aut. Ruciak tym razem trafia zagrywką w siatkę. Jarosz zdobywa punkt ze skrzydła. Conte atakuje po naszym bloku. Kurek z lewego skrzydła trafia w szósty metr. Skuteczna krótka rywali. Kurek nad blokiem trafi w dziewiąty metr. Prowadzimy 20:17. Kurek serwuje w siatkę. Kurek skutecznie z drugiej linii. Quiroga obija nasz blok. Jarosz trafia w antenkę. Prowadzimy już tylko 21:20. Czas dla Polaków. Quiroga zagrywa w siatkę. Błąd techniczny Quirogi i mamy 23 punkt. Czas dla Argentyny. Tracimy dwa punkty z rzędu. Czas dla Polaków przy stanie 23:22. Sole zagrywa w aut. Mamy piłkę setową. Po kontrze seta kończy atakiem Kurek.

I set:
Zaczynamy od punktu zdobytego przez Ruciaka. Jarosz zablokowany 1:1. Kurek kiwa na opadający blok 2:1.Szybka akcja Argentyńczyków i znów remis. Conte serwuje w siatkę. Nieskuteczny blok Jarosza 3:3. Argentyńczyk serwuje w aut. Rywale obijają blok i mają 4 punkt. Kurek z drugiej linii w aut. Fantastyczny blok Ruciaka. As serwisowy Kosoka! Tym razem nasz środkowy zagrywa w aut 6:6. Argentyńczyk serwuje w siatkę. Blok aut i znów remis 7:7. Rywale znów psują zagrywkę i dzięki temu na pierwszej przerwie technicznej prowadzimy 8:7.
Argentyńczycy w trudnej sytuacji wyprowadzają skuteczny atak. Odpowiadamy mocnym zbiciem Kurka. Scholtis trafia w nasze pole po skosie. Kurek bez bloku daleko aut. Tracimy kolejny punkt i przegrywamy 9:11. Jarosz zablokowany. Czas dla Polaków. As serwisowy rywali i już tracimy cztery punkty. Kurek wreszcie przełamuje naszą niemoc. Jarsz skutecznie zbija ze skrzydła. W spornej sytuacji na siatce sędziowie przyznają punkt rywalom. Tracimy dwa punkty z rzędu i na drugiej przerwie technicznej Argentyna prowadzi 16:11.
Jarosz po kontrze znajduje dziurę w bloku i mamy punkt. Kurek zagrywa w aut. Po długiej wymianie rywale zdobywają kolejne oczko. Przegrywamy 12:18. Czas dla Polaków. Ruciak przebija się przez blok. Punkt ze skrzydła dla Argentyny. Rywale zagrywają w aut. Jarosz też psuje serwis. Nowakowski z krótkiej trafia w pole. Znakomite rozegranie przeciwników i punkt dla nich. I po chwili kolejny. To już 22. Kurek rozbija blok rywali. Na "wyczyszczonej" siatce Argentyńczyk nie miał problemu ze skończeniem ataku. Conte zagrywa w aut. Punkt dla rywali i tym samym mają oni piłkę setową. Pierwszą bronimy. Kurek zagrywa w siatkę i to oznacza koniec seta. Przegrywamy 18:25.