Podobne turnieje rozegrane zostaną także w Warnie (rywalizować będą Bułgaria, Brazylia, Egipt, Portoryko), Rotterdamie (Holandia, Belgia, Korea Południowa, Stany Zjednoczone), Bari (Włochy, Australia, Kamerun, Serbia), Petersburgu (Rosja, Iran, Kuba, Meksyk) oraz Ningbo (Chiny, Argentyna, Finlandia, Kanada). Awans do Tokio zapewnią sobie tylko triumfatorzy.

Reklama

Na inaugurację gdańskiej imprezy Polacy zmierzą się w piątek o 17 z Tunezją, w sobotę o 15 zagrają z teoretycznie najbardziej wymagającym rywalem Francją, a w niedzielę, na zakończenie zmagań w Ergo Arenie, także o 15 ze Słowenią.

Na turniej do Gdańska trener Vital Heynen powołał tę samą +14+ zawodników, która rywalizowała w XVII Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. W Krakowie biało-czerwoni pokonali 3:1 Serbię, ulegli 1:3 Brazylii oraz wygrali 3:0 z Finlandią i zajęli drugie miejsce za Canarinhos. Kontuzja wyeliminowała atakującego Bartosza Kurka, zagra natomiast przyjmujący Wilfredo Leon.

Biletów na imprezę w Ergo Arenie od dawna już nie ma. Pojedyncze wejściówki mogą natomiast być dostępne w kasach przed meczami.

Dodatkową szansę zespoły ze Starego Kontynentu otrzymają na początku stycznia, kiedy zaplanowano turniej kontynentalny. Weźmie w nim udział osiem najwyżej sklasyfikowanych teamów, które nie wywalczyły olimpijskiej kwalifikacji. W stolicy Japonii także zagra tylko zwycięzca.