Polska - Niemcy 3:1 (25:17, 25:23, 27:29, 25:14)

I set:

pierwsza akcja - pierwszy punkt dla Polski 1:0 po bloku Bartosza Kurka

2:0 po błędzie Schoepsa punkt dla Polski, nie ulega jednak wątpliwości, źe właśnie na tego siatkarza trzeba będzie uważać

3:0 po błędzie Andre

3:1 Kurek z kontry w aut

4:1 nieudany atak Andre, Polacy wyprowadzają kontrę, Gruszka obija blok niemiecki

10:7 fantastyczna akcja Schopesa

11:7 Możdżonek na zagrywce, Schwarz słabo przyjmuje, Niemcy nie są w stanie wyprowadzić akcji

12:8 Perfekcyjne przyjęcie Bąkiewicza, Gruszka przełamuje niemiecki blok. Gacek trzyma się za nadgarstek, czy to cos poważnego

14:9 Zagumny wspaniale oszukuje niemiecki blok , który skoczył do Plińskiego, a punkt poszedł z drugiej strony

15:10 znów Schopes

15:11 Schopes na zagrywce. Polacy na pierwszą przerwę schodzą z kilkupunktową przewagą

7:9 nie udało się obić bloku niemieckiego

8:10 Niemcy oszukali polskiego rozgrywającego, nieszczęście - piłka zsunęła się po naszej stronie

9:10 Schopes popełnia błąd

10:11 Paweł Zagumny nie popełnia błędów na siatce

11:11 Kurek serwis wygrywający

12:11 i jeszcze raz!!!! Lozano bierze przerwę

13:11 Gruszka trafia w blok

14:11 Michał Bąkiewicz po prostej, Niemcy nawet nie zdążyli nawet wyskoczyć do bloku

15:13 Gruszka kolejna fantastyczna akcja, po wczorajszej niedyspozycji w meczu z Francją nie ma już śladu

15:14 Schopes jeszcze daje szanse Niemcom na wyrównanie

15:15 Steuerwald na Możdżonka i .... nic

15:16 Bjoern Andre i Niemcy schodzą z jednopunktową przewagą na drugą przerwę techniczną

15:17 Schoeps środkiem, Polacy bez reakcji. Możdżonek zgubiony! Castellani bierze przerwę. Zmiana Kurek schodzi

22:19 Pliński fantastycznie w bloku, Lozano tylko wznosi oczy ku niebu

22:20 Kurek zatrzymany przez blok. Gruszka zmienia Woickiego.

22:21 Kurek znów zatrzymany, wcześniej nieudany atak z drugiej linii Gruszka. Castellani prosi o czas!

23:21 Bartkowi w końcu się udało!!!

23:22 atak niemiecki, Gruszka bezsilny

24:23 Niemcy pzrełamują polski blok

25:23 Kurek i set

III set:

Polacy rozluźnieni wyszli na trzecią partię, niestety chyba zbyt. Na pierwszą przerwę Niemcy schodza z trzypunktową przewagą.

6:8 Gruszka przełamuje blok Niemców

6:10 Marcin Możdżonek zatrzymany. Paweł Zagumny chyba zbyt szybko rozgrywa piłki? Efekt - zmiana na tej pozycji, wchodzi Woicki

7:10 Andre ograny

7:11 pewnie Bjoern Andre na lewym ataku, Niemcy nam coraz bardziej uciekają

8:11 ale mieliśmy szczęście - piłka przebita przez Woickiego wraca na stronę Niemców i trafia w pole. Niemcy się zagapili

8:12 znów Andre, były zawdnik AZS Olsztyn

8:13 Kurek zatrzymany, Andre atakuje, ale blok daleko w aut

8:14 Gruszka zatrzymany i nie kończy ataku. Inicjatywę przejmuja Niemcy - Schoeps znów celnie. Castellani bierze przerwę

8:15 dobre przyjęcie po polskiej stronie, niestety nie możemy skończyć ataku i za darmo oddajemy piłkę. Niemcy niestety w takich sytuacjach się nie mylą

11:16 kiwka Bartka Kurka w aut

16:20 atak Bartka Kurka, ale to wciąż cztery punkty do odrobienia

17:20 Gruszka po bloku, punkt - dwa i będziemy mieli kontakt z przeciwnikiem

17:21 Bąkiewicz fantastycznie broni, niestety Możdżonek wpada w siatkę. Protesty Polaków nic nie dają

19:21 Możdżonek na zagrywce - Niemcy nie odbierają. I tylko dwa punkty straty

20:21 Nieudana kiwka Schoepsa, Polska w kontrataku - Kurek zdobywa punkt, a Lozano bierze przerwę

20:22 Andre przebija się przez polski blok

21:22 Andre na zagrywce, dobre przyjęcie po polskiej stronie, rozegranie na Kurka, a ten ostatnio się nie myli

21:23 Schoeps - ileż on nam już punktów zabrał????

21:24 Niemcy mają pierwszą piłkę setową! "Dawajcie chłopaki!!" na trybunach w hali w Izmirze

22:24 atak Gruszki udany, jeszcze walczymy. Bąkiewicz schodzi - zmienia go Bartman

23:24 Andre zatrzymany przez polski blok

24:24 Bartman doprowadza do wyrównania

24:25 kolejna piłka setowa dla Niemców, Kurka zmienia Ruciak. Schoeps na zagrywce i siatka, a więc po 25!!!

26:25 miękka wrzutka Plińskiego, Niemcy w blok, a potem siatka - teraz to my mamy matchballa

26:26 Schoeps dziś nie zawodzi!

27:26 Bartman znów niesamowity atak - mamy 2 piłkę meczową

27:27 Zagumny na zagrywce, miękko w środek. Pierwszy Niemców zatrzymany, drugi w Zagumnego on nie zdołał sparować

27:28 Gruszka zatrzymany. Zmiany powrotne. Trzeba bronić seta

27:29 Gruszka atakuje w aut. Czekamy na czwartą partię

IV set:

Czy będzie tie-break? Polacy od początku ruszają do walki o punkty. W efekcie szybko wychodzą na kilkupunktowe prowadzenie. W zespole po przerwie dobre nastroje, mimo przegranej w poprzedniej partii

12:9 po zepsutej zagrywce Możdżonka

13:9 Ruciak bardzo miękko na palce, piłkę do skończenia dostaje Gruszka, który kończy fantastycznym atakiem. W niemieckiej ekipie wraca na parkiet Schwarz

18:13 Grozer obija polski blok

19:13 Ruciak miękko wystawia piłkę Gruszce, ale tak nie skończony. Za drugim razem nie ma już błędu. Lozano bierze przerwę

20:13 Andre zatrzymany przez blok Nowakowski-Kurek

21:13 Grozer po bloku, rozgrywamy piłkę. Kurek zdobywa punkt. Wygrana to już tylko kwestia minut!!

22:13 bardzo wysokie prowadzenie z Niemcami, II faza ME już o krok

23:13 as serwisowy Ruciaka

23:14 Wiebel zdobywa honorowy punkt dla Niemców. Andre na zagrywce

24:14 trzeba było kończyć trzy razy, na początku Gruszka, potem Kurek po prostej, a na koniec po skosie

25:14 as serwisowy i jest mecz wygrany

Przed meczem:

Zdaniem trenera "biało-czerwonych" Daniela Castellaniego, Schoeps stanowi siłę napędową całej drużyny. "Pokazał to mecz z Turcją, który wygrali 3:2. Gospodarze znaleźli na niego receptę i byli bliscy sprawienia niespodzianki" - przyznał Argentyńczyk.

Podobnie myśli środkowy polskiej reprezentacji Daniel Pliński. "Największym atutem Niemców jest bezapelacyjnie Schoeps. Jeśli uda nam się go zatrzymać, to na pewno z nimi wygramy. Wydaje się, że wszystko o nim wiemy, ale grałem przeciwko niemu cztery razy w klubie i nie udało go powstrzymać" - dodał.

Polscy siatkarze podkreślają, że nie ma dla nich większego znaczenia fakt, iż na trenerskiej ławce Niemców zasiada ich niedawny szkoleniowiec Raul Lozano.

"To dziennikarze robią tą otoczkę. My chcemy wygrać spotkanie, jak każde inne. Nie wiem, co mógłbym udowodnić Lozano. Pracowaliśmy razem przez cztery lata, z nim odnosiliśmy największe sukcesy i na pewno miło byłoby go pokonać, ale to tylko tyle" - powiedział rozgrywający biało-czerwonych Paweł Zagumny.

Zwycięstwo zapewni którejś z drużyn pewne miejsce w drugim etapie ME, do którego awansują po trzy ekipy z każdej grupy. W piątek występujące także w grupie A zespoły Francji i Turcji będą pauzować.