Generalnie to był dobry dzień. Mój skok nie był czysty technicznie, pojawiły się pewne błędy. Warunki też jakoś nie pomagały - dodał trzykrotny mistrz olimpijski.

Reklama

Deklaracji przed walką o medale nie chciał składać.

Jak będzie, zobaczymy - powiedział.

To już ósme w karierze mistrzostwa świata Stocha. W dorobku ma jeden złoty medal zdobyty indywidualnie w Predazzo sześć lat temu oraz jeden złoty i dwa brązowe wywalczone w zmaganiach drużynowych.

Zawsze pojawiają się emocje. Zawsze chcę dawać z siebie wszystko, a dzięki doświadczeniu potrafię sobie radzić w każdej sytuacji. Oczywiście są pewne różnice między rywalizacją w Pucharze Świata, a mistrzostwach świata. Na przykład więcej czasu spędzamy w jednym miejscu, ale obiekty zwykle bardzo dobrze znamy - przyznał.

Tytułu sprzed dwóch lat z Lahti broni Austriak Stefan Kraft (w piątkowych kwalifikacjach zajął 10. miejsce). Drugi był wówczas Niemiec Andreas Wellinger, a trzeci Piotr Żyła.

Pozostali Polacy w kwalifikacjach zajęli dalsze lokaty. Dawid Kubacki był 24., Żyła 33., a Jakub Wolny 35.

Nie ma się czym martwić. Przegadamy sobie ten skok z trenerem i pracujemy dalej. Wydaje mi się, że był on w miarę trafiony i technicznie całkiem poprawnie wykonany - powiedział Kubacki.

Początek sobotniej rywalizacji o godzinie 14.30. Zawody na dużej skoczni rozgrywane są na znanym z Turnieju Czterech Skoczni obiekcie Bergisel w Innsbrucku.