W czwartek wiejący dzień wcześniej i w nocy silny wiatr wprawdzie się uspokoił, ale Zakopane witało zjeżdżające tu już ekipy skoczków deszczem i temperaturą od 7-4 stopni powyżej zera.

"I tu uwaga dla kibiców, którzy ruszą wieczorem w drogę, aby jechali bardzo ostrożnie, bo spodziewamy się dużego spadku temperatury. W nocy i nad ranem będzie nawet do minus 7 stopni, a deszcz przechodzący w opady śniegu stworzy na jezdniach i chodnikach naprawdę niebezpieczne warunki" - ostrzegł synoptyk IMGW.

Reklama

PolSKI Turniej rozgrywany w ramach Pucharu Świata rozpocznie się w stolicy polskich Tatr w piątek wieczorem kwalifikacjami do niedzielnego konkursu indywidualnego. W sobotę zaplanowano rywalizację drużynową. Oba konkursy z trybun Wielkiej Krokwi ma oglądać po około 18 tysięcy kibiców, a wejściówki wciąż są jeszcze dostępne na platformie ebilet.pl

Reklama

Zapytany o prognozy na pucharowy weekend Walczak powiedział, że nic nie wskazuje na to, żeby aura mogła spowodować podobne jak w Szczyrku problemy, gdzie wiatr uniemożliwił przeprowadzenie konkursu.

"Mapy wskazują, że będzie nieźle - w piątek zanikające przelotne opady śniegu, pozostałe dwa dni ze sporą ilością rozpogodzeń. Północno-zachodni i zachodni wiatr w piątek i w niedzielę powieje słabo, czasem umiarkowanie. Jedynie w sobotę początkowo wystąpią silne porywy mogące osiągać nawet 13-15 m/s. Z biegiem dnia jednak mają słabnąć, a jeżeli nawet będę jakieś okresowe podmuchy, to nie raczej nie powinny zagrozić zawodom" - ocenił.

Dodał, że temperatura wahać się będzie codziennie od -3 w południe do - 7 stopni rano i wieczorem. "Trochę też posypie, ale głównie w nocy. W piątek i niedzielę tylko przed południem i to przelotne, stopniowo zanikające" - uzupełnił prognozę synoptyk-meteorolog IMGW.