W decydującym meczu pokonały w super tie breaku rozstawione z numerem trzecim Amerykankę Liezel Huber i Rosjankę Nadieżdę Pietrową 7:6 (7-5), 2:6, 10-8.

To drugi deblowy sukces urodzonej 6 marca 1989 roku w Krakowie zawodniczki. Po raz pierwszy triumfowała w 2007 roku w Stambule z siostrą Urszulą. Natomiast Hantuchova wygrała swój dziewiąty deblowy turniej. Dwa tygodnie temu Polka i Słowaczka dotarły do półfinału w Indian Wells, gdzie zostały zatrzymane przez późniejsze triumfatorki Hinduskę Sanię Mirzę i Rosjankę Jelenę Wiesninę.

W pierwszym secie finału w Miami Radwańska i Hantuchova przegrywały 2:4, ale zdołały doprowadzić do wyrównania (4:4). W dziesiątym gemie będąc dwa punkty od porażki, od stanu 0-30 zdobyły cztery punkty. Na początku tie breaku było 3:1 i 4:2 dla Huber oraz Pietrowej. Jednak końcówka należała do polsko-słowackiej pary. Uzyskała ona pięć z sześciu kolejnych punktów i wygrała pierwszego seta w 60 minut.

W drugim rywalki szybko odskoczyły na 4:0, a Radwańska i Hantuchova miały trzy szanse na przełamanie serwisu Amerykanki i Rosjanki, ale żadnej nie wykorzystały.

Z kolei w super tie breaku krakowianka i jej partnerka prowadziły 3:1, jednak Huber i Pietrova wyrównały na 3:3. Potem więcej szczęścia miały Radwańska i Słowaczka (6:4, 9:6), które wykorzystując trzeciego meczbola zapewniły sobie tytuł Sony Ericsson Open.

Finał gry podwójnej:

Daniela Hantuchova (Słowacja), Agnieszka Radwańska (Polska) - Nadieżda Pietrowa (Rosja, 3), Liezel Huber (USA, 3) 7:6 (7-5), 2:6, 10-8