Polacy mają za sobą cztery występy w turnieju masters, do którego kwalifikowali się w trzech ostatnich sezonach (pierwszy raz udało im się to w 2006 r.). Przed rokiem jako jedyni w tej prestiżowej imprezie nie ponieśli porażki w grupie, ale po wyjściu z niej odpadli w półfinale.

Reklama

Fyrstenberg i Matkowski zgromadzili dotychczas 3090 punktów i wyprzedzają o 240 pkt Amerykanina Erica Butoraca i Jeana-Juliena Rojera z Antyli Holenderskich. Obydwie pary zmierzę się w tym tygodniu w pierwszej rundzie halowego turnieju ATP na twardych kortach w Walencji (z pulą nagród 2,019 mln euro), gdzie zawodnicy Siemens AGD Tennis Team Polska są rozstawieni z numerem drugim.

Liderami klasyfikacji debli są amerykańscy bliźniacy Bob i Mike Bryanowie - 9350 pkt. Natomiast na 17. miejscu znajdują się Łukasz Kubot i Austriak Oliver Marach - 1275. Nie poprawią oni już jednak swoich notowań, bowiem w lecie uznali, że nie będą kontynuować wspólnych występów do końca sezonu.

Bracia Bryanowie, ex aequo, prowadzą też w indywidualnym rankingu deblistów, w którym Fyrstenberg i Matkowski zajmują - również ex aequo - 13. pozycję, bowiem spadli o jedną lokatę. Podobnie Kubot, który jest teraz 41.