54. w rankingu WTA Linette zmierzyła się z niżej notowaną w tym zestawieniu Taylor Townsend (77.). Polka z Amerykanką do tej pory grała tylko raz. Siedem lat temu była górą.

Fręch i Linette przegrały z niżej notowanymi rywalkami

Teraz bilans jest remisowy. Po zaciętym meczu Townsend wygrała 6:3, 6:7 (3-7), 1:6. Spotkanie trwało dwie godziny i 34 minuty. Mniej czasu na korcie spędziła druga z naszych tenisistek. Fręch po godzinie i 39. minutach schodziła jako pokonana w pojedynku Lucią Bronzetti 2:6, 4:6.

Obie tenisistki w światowym rankingu dzieli dziesięć pozycji. Sklasyfikowana niżej Włoszka (53. miejsce) dość łatwo uporała się z wyżej (43. pozycja) notowaną Polką 2:6, 4:6.

Świątek i Hurkacz zaczną od drugiej rundy

W rywalizacji singlowej pań z naszych tenisistek została już tylko Świątek. Liderka rankingu WTA swój udział w turnieju w Indian Wells zacznie od drugiej rundy. Jej rywalką będzie Amerykanka Danielle Collins. Mecz zaplanowany jest na piątek po godz. 22.00 czasu polskiego.

Od drugiej rundy do rywalizacji przystąpi też Hurkacz. Jego pierwszym przeciwnikiem w Indian Wells będzie Gael Monfils.

Obaj tenisiści dotychczas grali ze sobą dwukrotnie. W Montrealu wygrał Francuz, a w Szanghaju Polak. W światowym rankingu Monfils zajmuje 54. miejsce