Amerykanka w pierwszym secie starała się przeciwstawić Polce. Do stanu 3:3 jej się to udawało i byliśmy świadkami bardzo zaciętego pojedynku. Potem liderka światowego rankingu wygrała gema przy swoim serwisie, a następnie przełamała podanie rywalki. Zrobiło się 5:3. Nasza tenisistka poszła za ciosem i po chwili wygrała trzeciego gema z rzędu i tym samym zwycięsko zakończyła pierwszą partię.

Drugi set przebiegał pod zdecydowane dyktando Świątek i potoczył się w expresowym tempie.22-latka bardzo szybko wyszła na prowadzenie 3:0 i stało się jasne, ze ten mecz już długo nie potrwa.

Nasza tenisistka nie dała żadnych szans rywalce, a osiem lat starsza Amerykanka wyglądała na totalnie zrezygnowaną. W efekcie druga partię przegrała 6:0.

Był to ósmy pojedynek Świątek z Collins. Polka ma na koncie ma siedem zwycięstw. Jedynej z tą zawodniczką porażki doznała w półfinale Australian Open 2022.