"Mecze półfinału i finału pokazały, że nasza liga jest mocniejsza niż wszyscy uważają. Ja się z tego bardzo cieszę, bo to dobre dla kibiców i sponsorów. Będziemy budowali ten zespół powoli i wierzę w to, że za jakiś czas będziemy oglądać naszych chłopaków w turnieju Final Four Euroligi. W najważniejszych momentach meczu Prokom pokazał, że jest zespołem" - dodał szczęśliwy Krauze.

Trener z trudem powstrzymywał łzy. "To było najtrudniej wywalczone mistrzostwo Polski. Straszna przeprawa w półfinale z Anwilem i trudny finał z Turowem. Dziękuję
panu Krauzemu za stworzenie warunków na poziomie europejskim. Dziękuję wszystkim zawodnikom i kibicom, szczególnie za doping w czwartkowym meczu. Bo byli w tym spotkaniu szóstym zawodnikiem" - cieszył się Eugeniusz Kijewski.

Fanom podziękował również najbardziej wartościowy gracz finałów, Donatas Slanina. "Jestem bardzo szczęśliwy. To dla mnie trzeci złoty medal w karierze. Naprawdę nie było łatwo. Dziękuję trenerom i wspaniałym kibicom z Sopotu. To był bardzo udany dla mnie sezon" - powiedział Litwin.