Gości do wygranej poprowadził 38-letni Grant Hill, który zdobył 30 punktów i miał 11 zbiórek. Oprócz niego wyróżnili się urodzony w Johannesburgu 36-letni rozgrywający Steve Nash (20 pkt i 10 asyst) oraz 22-letni środkowy Robin Lopez (19 pkt), z którym Gortat będzie walczył o miejsce w pierwszym składzie.

Polak, a także Vince Carter i Mickael Pietrus, którzy kilkadziesiąt godzin temu dołączyli do ekipy Phoenix (do Orlando przenieśli się najlepszy strzelec "Słońc" Jason Richardson, Hedo Turkoglu i Earl Clark), nie znaleźli się w kadrze na niedzielne spotkanie. Prawdopodobnie zadebiutują 23 grudnia przeciwko Miami Heat.

Najlepszy w zespole Thunder był Kevin Durant (28 pkt), najskuteczniejszy koszykarz w obecnym sezonie ligi NBA. 22-latek średnio zapisuje w swym dorobku 27,4 pkt w meczu.

Klub z Phoenix z bilansem gier 13-13 zajmuje ósme miejsce w Konferencji Zachodniej, ex aequo z Portland Trail Blazers. Prowadzi San Antonio Spurs 23-3. Właśnie "Ostrogi" będą w poniedziałek przeciwnikiem Suns.