0:3 Eddie Lewis 73'

Składy:

Polska: Artur Boruc - Marcin Wasilewski, Jacek Bąk, Arkadiusz Radomski (63. Goliński), Grzegorz Bronowicki - Łukasz Piszczek (46. Wojciech Łobodziński), Dariusz Dudka, Mariusz Lewandowski, Jacek Krzynówek (46. Ebi Smolarek) - Maciej Żurawski (46. Łukasz Garguła), Paweł Brożek (46. Radosław Matusiak)

USA: Tim Howard - Oguchi Onyewu (63. Yay Demerit), Carlos Bocanegra, Heath Pearce (85. Feilhaber), Steve Cherundolo (72. Jonathan Spector) - Clint Dempsey, Michael Bradley, Landon Donovan (63. Eddie Lewis), Ricardo Clark - Brian Ching (63. Josh Wolff), Eddie Johnson

Mecz jeszcze na dobre się nie rozpoczął, a już przegrywamy 0:1. W 12. minucie, po rzucie wolnym, piłkę głową do naszej bramki skierował Carlos Bocanegra. Artur Boruc był bez szans.

Polacy pierwszą składną akcję, zakończoną strzałem w światło bramki, przeprowadzili dopiero w 27. minucie. Niestety, uderzenie Jacka Krzynówka nie sprawiło większych problemów Timowi Howardowi. Po chwili znów było gorąco w polu karnym "Jankesów". Z 25 metrów strzelał Dariusz Dudka. Znowu na posterunku był jednak Howard.

Dramat! Przegrywamy już 0:2. Nasi obrońcy po raz kolejny nie upilnowali Amerykanów przy stałym fragmencie gry. Tym razem Boruca pokonał Onyewu.

O mały włos, a stracilibyśmy kolejną bramkę. Piłkę w środku boisku przejął Landon Donovan i popędził z nią na naszą bramkę. Strzelił jednak minimalnie niecelnie.

W 55. minucie meczu Polacy mogli strzelić bramkę kontaktową. Bardzo ładną indywidualną akcją popisał się Radosław Matusiak, który zwiódł kilku rywali, ale strzelił w środek bramki.

Kolejny gol dla Amerykanów i kolejny po stałym fragmencie gry. Na kwadrans przed końcem meczu z rzutu wolnego bramkę zdobył Lewis.