Rosjanka, która triumfowała w Wimbledonie w 2004 roku, po dwóch godzinach i 13 minutach gry przegrała 2:6, 6:3, 4:6, broniąc wcześniej cztery piłki meczowe.

Na początku maja Szarapowa, była liderka światowego rankingu, wróciła na korty po siedmiomiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją ramienia. W wielkoszlemowym French Open dotarła do ćwierćfinału. "Rywalka grała bardzo sprytnie, a ja popełniłam za dużo prostych błędów" - przyznała Rosjanka.

W środę z turniejem pożegnała się młodsza z sióstr Radwańskich - Urszula, która uległa rozstawionej z numerem 14. Słowaczce Dominice Cibulkovej 2:6, 4:6.

Do trzeciej rundy awansowały m.in. Amerykanka Serena Williams (nr 2.), Białorusinka Wiktoria Azarenka (8.) i Rosjanka Nadieżda Pietrowa (10.).