9 maja, sobota

Polonia Warszawa - PGE GKS Bełchatów 1:0 (0:0)
Bramka: Fonfara 73 (samobójcza)

Goście przyjechali do stolicy po serii sześciu kolejnych zwycięstw. Gdyby wygrali wówczas wciąz liczyliby się walce o mistrzostwo Polski, a tak triumf w lidze znacznie się od nich oddalił. Natomiast Polonia pokazała, że nie zamierza składać broni w walce o udział w europejskich pucharach.

ŁKS Łódź - Górnik Zabrze 2:0 (1:0)
Bramki: Kujawa 44, Adamski 59

W meczu dwóch drużyn walczących o utrzymanie w Ekstraklasie, ŁKS Łódź pokonał 2:0 Górnik Zabrze. 14-krotny mistrz Polski jest coraz bliższy degradacji do I ligi. Natomiast "Rycerze Wiosny" uczynili wielki krok w kierunku utrzymania.

Odra Wodzisław Śl. - Cracovia Kraków 2:1 (1:0)
Bramka: Moskal 15 , Małkowski 85 - Pawluśiński 82

Rozstrzygający gol padł w końcówce spotkania. Goście kończyli mecz w ósemkę. Cracovia jest na najlepszej drodze do spadku do I ligi.

Śląsk Wrocław - Lech Poznań 0:2 (0:1)
Bramki: Lewandowski 12 , Arboleda 57

Po tym spotkaniu Lech ma na koncie 54 punkty. Tyle samo co liderującą Legia Warszawa. "Kolejorz" i Legia o dwa punkty wyprzedzają broniącą tytułu mistrzowskiego Wisłę Kraków. Mecz Wisła - Legia w niedzielę.

I połowa:

1. min. - Pierwsza groźna akcja. Rengifo uwolnił się spod opieki Celebana i strzelił z 20 metrów tuż obok słupka
6. min. - dobra akcja Ganvarczyka, który przebiegł z piłką 20 metrów i zamiast strzelać niepotrzebnie podawał do Sotirovicia
7. min. - W zamieszaniu pod bramką Lecha Sotirović uderza, ale trafia w obrońcę
12. min. - GOL!!! Lech prowadzi 1:0. Wilka poddaje piłkę do Roberta Lewandowskiego, który płaskim uderzeniem umieszcza piłkę w siatce gospodarzy
13. min. - Lewandowski z 10 metrów strzela tuż obok słupka. Mogło być już 2:0 dla Lecha
16. min. - Dudek uderza wysoko nad bramką gości
22. min. - Pawelec przecina ładną akcję Lecha
25. min. - Za mocne podanie do Lewandowskiego. Piłkę łapie bramkarz Śląska
32. min. - Sotirovic ograł obrońcę, potem ściął do środka i mocno uderzył na bramkę Turiny. Dobrze ustawiony bramkarz nie miał jednak kłopotów z obroną
34. min. - Gancarczyk strzela zza pola karnego piłka trafia w słupek i wychodzi za linię końcową boiska
37. min. - Szewczuk uderza głową, ale Turina świetnie broni
39. min - Łukasiewicz z dwóch metrów uderzył w sam środek bramki, gdzie na piłkę czekał bramkarz Lecha
45. min. - Wilka z rzutu wolnego, ale żaden z piłkarzy nabiegających na dośrodkowanie nie zdołał przeciąć piłki
Koniec pierwszej połowy

II połowa:

47. min. - Ładna akcja Szewczuk zakończona dośrodkowaniem. Sytuację wyjaśnia jednak Kikut
48. min. - Sotirović trafia do siatki, ale sędzia liniowy dopatrzył się, że podający do napastnika Mariusz Pawelec wygarnął piłkę zza linii końcowej boiska
54. min. - W zamieszaniu w polu karnym, Turina w ostatnim momencie uprzedza Łukasiewicza i łapie piłkę
57. min. - GOL dla Lecha!!! Do bramki Śląska trafia Arboleda
62. min. - Turina przechwycił piłkę po podaniu Gancarczyka
64. min. - Łukasiewicz strzela z pięciu metrów, ale trafia w Sotirovicia
71. min. - Stilić za mocno podawał do Lewandowskiego.
74. min. - Ładna akcja Śląska, ale Sotirović strzela bardzo niecelnie
77. min. - Pierwsza zmiana w drużynie Śląska. Wchodzi Biliński, schodzi Gancarczyk
83. min. - Biliński główkował niecelnie
89. min. - Lewandowski sam na sam z Kaczmarkiem. Lepszy bramkarz Śląska
90+2. min. - Koniec meczu. Lech wygrywa 2:0 i dalej liczy się w walce o mistrzostwo Polski