W ostatnich dniach Babiloński przebywał w Stanach Zjednoczonych, gdzie spotkał się z żoną Tysona, prowadzącą biznesowe sprawy słynnego pięściarza. Jednym z tematów było wpłacone przez polskiego menedżera 60 tysięcy dolarów na konto agenta Tysona Carla Holnessa, który pośredniczył w organizacji wizyty "Żelaznego Mike'a" w Warszawie. Do tej pory Polak nie odzyskał tych pieniędzy.

Reklama

Małżonka Tysona była zaskoczona naszymi informacjami i dokumentami, które jej przedstawiliśmy. A była ich cała walizka, m.in. korespondencja mailowa z panem Holnessem i dowody wpłat na jego konto. Stwierdziła, że brytyjski agent wmawiał jej, że Tomasz Babiloński się nie odzywa, dlatego nie doszło do planowanej na wrzesień podróży do Polski - powiedział PAP Babiloński.

Prawdopodobnie Tyson, najmłodszy w historii zawodowy mistrz świata w wadze ciężkiej (miał 20 lat), zawita do Warszawy wiosną, przed mistrzostwami Europy w piłce nożnej.

"W pierwszym tygodniu stycznia wybiera się do Dubaju, gdzie za sowitą opłatę będzie gościem honorowym turnieju pięściarskiego. Natomiast pod koniec miesiąca zjawi się w Skandynawii. Zaproponowano nam, aby przyjąć go w Polsce w dniach 24-25 stycznia. To jednak nierealny termin, bo u nas nie ma szejków, którzy zapłacą za obiad z Tysonem" - przyznał 31-letni polski promotor bokserski.

Styczeń to martwy miesiąc, ludzie jeżdżą z dziećmi na ferie, a nie chodzą na gale pięściarskie. Dlatego zdecydowanie łatwiej byłoby zaprosić Tysona pod koniec marca, bowiem wtedy organizujemy imprezę w Oświęcimiu. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że przyjedzie do Europy tylko wówczas, gdy będzie miał w planach odwiedziny jeszcze jakiegoś kraju. Dlatego jestem skłonny przesunąć tę galę o tydzień czy dwa - stwierdził Babiloński, prywatnie szwagier mistrza świata federacji WBC w wadze junior ciężkiej Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka.

Tomaszowi Babilońskiemu udało się uratować wrześniową galę na stołecznym Torwarze, "ściągnął" bowiem z Jamajki via Miami inną gwiazdę profesjonalnych ringów - Lennoksa Lewisa (były mistrz świata kategorii ciężkiej).