>>>Pierwszą bramkę zdobyli piłkarze z Iraku

>>>Do remisu doprowadził Roger Guerreiro

Ostatnie rozpaczliwe ataki nic nie dały. Polacy tylko zremisowali w Irakijczykami 1:1. Taki wynik to nasza porażka.

Polacy przycisnęli w końcówce. Bliski strzelenia gola był Marek Saganowski, ale piłka po jego strzale głową mija bramkę naszych rywali.

Jest wyrównanie! W 71. minucie Roger mija obrońcę i pakuje piłkę do siatki! Dobitka w wykonaniu Marka Saganowskiego już była niepotrzebna.

Na 20 minut przed końcem spotkania Polacy zaczęli się starać. Trochę ożywienia wniosła gra Komorskiego, który oddał także jeden strzał.

Mogło być 2:0. Saleeh wykorzystał niepewną interwencję Dudki i uderzył zza pola karnego. Piłka otarła się o siatkę.

Odpowiedź Murawskiego nieskuteczna. Pomocnik Lecha spudłował do dwóch metrów. Zdaje się, że znów polecą gromy na trenera Leo Beenhakkera.

W 53. minucie spotkania koszmarny błąd popełniają nasi obrońcy i Mahdi Kareem bez problemu strzela obok Sebastiana Przyrowskiego. Przegrywamy 0:1. Wstyd!

Przerwa i przeprowadzone zmiany nic nie dały. Nasi piłkarze wciąż grają słabo. Polacy mają mało czasu, żeby uniknąć kompromitacji.

Jest drugi strzał Polaków! W 43. minucie Murawski uderzył, ale wysoko ponad bramką. Po chwili żółta kartkę dostał Piotr Polczak, który zbyt brutalnie - jak na mecz towarzyski - potraktował rywala.

W 35. minucie nasi zawodnicy wywalczyli rzut rożny. Po raz drugi ze stały fragment gry wykonał Jacek Krzynówek i po raz drugi z miernym skutkiem.

Irakijczycy - w odróżnieniu od Polaków - potrafią stworzyć sytuację strzelecką - ale już drugi raz zostają złapani na pozycji spalonej. Tym razem przez szereg wyszedł Ali.

Piłkarze prowadzeni przez Borę Milutinovicia prezentują się dużo lepiej. W 15. minucie Khalaf ośmieszył grającego na boku obrony Jacka Krzynówka i dośrodkował w pole karne, tam bliski strzelenia gola z przewrotki był Ajeel.

Początek spotkania słaby w wykonaniu Biało-czerwonych. Zamiast narzucić swój styl, Polacy nie potrafią przebić się przez obronę Irakijczyków. W 8. minucie Erhaima trafił nawet do naszej siatki, ale wcześniej sędzie odgwizdał pozycję spaloną.

Stadion, na którym przyszło grać zawodnikom Leo Beenhakkera jest bardzo skromny. W zasadzie to tylko murawa otoczona wałem ziemnym z jedną trybuną.

Piłkarze z Iraku potraktowali ten mecz bardzo poważnie, ponieważ nieczęsto mają okazje grać z europejskimi drużynami. Dla zawodników to okazja do wypromowania się. Ambicją naszych piłkarzy jest natomiast chęć rehabilitacji po koszmarnej porażce z RPA.

Polska - Irak 1:1 (0:0)
Bramki: 0:1 Ajeel 53., 1:1 Roger 71
Polska: Sebastian Przyrowski - Piotr Polczak, Bartosz Bosacki (46. Marcin Komorowski), Michał Żewłakow, Jacek Krzynówek (46. Jakub Rzeźniczak) - Sławomir Peszko (73. Dawid Janczyk), Rafał Murawski (64. Tomasz Bandrowski), Dariusz Dudka, Łukasz Trałka (46. Roger), Jakub Wilk - Robert Lewandowski (46. Marek Saganowski)
Irak: Kareem (46. Noor) - Katea, Ghandban, Akram Ali (46. Alaa), Ridha - Khalaf, M. Kasid Kadhem (46. Salih), K. Kasid Kadhem (46. Tahir), Shaker Ali - Erhaima, Ajeel (58. Samer)
Żółte kartki: Polczak - Shaker, Alaa