Będzie to siódmy występ Kolejorza w finale PP. Z sześciu poprzednich pięć rozstrzygnął na swoją korzyść, ostatnio w 2009 roku.

W Bielsku-Białej gospodarze prowadzili już 2:0. Taki wynik utrzymywał się do 73. minuty, kiedy kontaktowego gola zdobył Bośniak Semir Stilic. Trzy minuty później wyrównał Artjoms Rudnevs, a w doliczonym przez sędziego czasie gry Łotysz zapewnił mistrzom kraju zwycięstwo, choć już remis 2:2 zapewniał im awans. Wszystkie gole dla gości zdobyli rezerwowi.

W środę Legia Warszawa podejmie Lechię Gdańsk. Dwa tygodnie temu na Pomorzu lepszy był zespół ze stolicy, który wygrał 1:0.

Finał zaplanowano na 3 maja na stadionie Zawiszy Bydgoszcz.

Wynik rewanżowego meczu półfinałowego Pucharu Polski:
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Lech Poznań 2:3
(1:0).
Bramki: 1:0 Damian Chmiel (25), 2:0 Piotr Malinowski (58), 2:1 Semir Stilic (73), 2:2 Artjoms Rudnevs (76), 2:3 Artjoms Rudnevs (90+3-głową).
Żółte kartki: Podbeskidzie - Sylwester Patejuk, Bartosz Konieczny, Sławomir Cienciała, Adam Cieśliński; Lech - Manuel Arboleda, Sergiej Kriwiec.
Czerwona kartka: Podbeskidzie - Adam Cieśliński (90+2-za drugą żółtą).

środa, 20 kwietnia (18.30) Legia Warszawa - Lechia Gdańsk (1:0)