Dziesiątego sierpnia rywalem Polski będzie w Lubinie Gruzja. Drugiego września ma odbyć się towarzyski mecz z Meksykiem. Na razie nie wiadomo, gdzie zostanie rozegrane to spotkanie. Najpoważniejszą i sprawdzoną kandydaturą jest stadion Legii w Warszawie, na którym Polska grała ostatnio z Argentyną i Francją. Obiekty na Euro w stolicy i we Wrocławiu nie będą gotowe w tym terminie - informuje "Gazeta Wyborcza".

Reklama

Stadion w Gdańsku ugości reprezentację podczas meczu z Niemcami. Problemów z wyborem stadionu dla kadry nie będzie w październiku, bo oba mecze Polacy rozegrają na wyjeździe. Prawdopodobnie Polacy polecą do Afryki. Zagramy z Egiptem oraz Marokiem, ale ten drugi rywal nie jest jeszcze potwierdzony.

Niemal przesądzone jest już, że w listopadzie, na inaugurację stadionu we Wrocławiu, przyjadą Włosi.

W przyszłym roku jest tylko jeden termin FIFA - w lutym. W połowie maja kadrowicze z rodzinami rozpoczną przygotowania od kilkudniowego wyjazdu na Sardynię albo Majorkę. Potem przeniosą się do Austrii lub Szwajcarii. Przed turniejem rozegrają dwa sparingi z mniej wymagającymi rywalami. Ostatni - 1 czerwca, czyli tydzień przed inauguracją mistrzostw Europy.