Nominacje otrzymali Jakub Wawrzyniak i Maciej Rybus (obaj Legia Warszawa), Grzegorz Wojtkowiak i Rafał Murawski (Lech Poznań) oraz Tomasz Jodłowiec (Polonia Warszawa).

Reklama

Wcześniej Smuda wysłał nominacje dla 15 graczy z klubów zagranicznych. Po prawie rocznej przerwie do kadry wraca Łukasz Fabiański. Drugim powołanym bramkarzem jest jego kolega klubowy z Arsenalu Londyn Wojciech Szczęsny.

Z Koreą Płd. biało-czerwoni zmierzą się 7 października w Seulu, a z Białorusią cztery dni później w niemieckim Wiesbaden.

"Do Azji wylatujemy wieczorem 4 października z Frankfurtu nad Menem. Na miejscu będziemy następnego dnia o godz. 13.00. W przyszłą środę kadra ma zaplanowany jeden trening, z kolei w czwartek - oficjalne zajęcia o 18.00 na stadionie w Seulu, na którym rozgrywane były mistrzostwa świata w 2002 roku. Spotkanie z Koreą Płd. rozpocznie się o 20.00 (13.00 czasu polskiego).

- Ósmego października w południe wracamy do Niemiec, w Frankfurcie będziemy o godz. 17.45, a stamtąd przeniesiemy się do Wiesbaden. W niedzielę (9.10) odbędą się dwa treningi, ale nie jest jeszcze ustalone, na którym boisku. Natomiast w poniedziałek - jedne zajęcia. Mecz z Białorusią w Wiesbaden zagramy o 20.30" - powiedział PAP dyrektor ds. komunikacji Tomasz Rząsa, w przeszłości reprezentant kraju.

Do reprezentacji, ale po znacznie krótszej przerwie niż Fabiański, wracają też Łukasz Piszczek i Eugen Polanski. Obrońca Borussii Dortmund został zawieszony przez Wydział Dyscypliny PZPN za czyn korupcyjny i dlatego nie mógł wystąpić w trzech ostatnich spotkaniach. W poprzednim tygodniu Związkowy Trybunał Piłkarski zmienił orzeczenie względem niego i ukarał roczną dyskwalifikacją, ale zawieszając ją na trzy lata. Polanski z kolei, który w sierpniu debiutował w zespole Smudy, we wrześniowych meczach nie mógł wystąpić z powodu kontuzji.

Kadra na mecze z Koreą Płd. i Białorusią:

bramkarze: Wojciech Szczęsny, Łukasz Fabiański (obaj Arsenal Londyn).

obrońcy: Arkadiusz Głowacki (Trabzonspor), Dariusz Dudka (AJ Auxerre), Marcin Wasilewski (Anderlecht Bruksela), Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund), Damien Perquis (FC Sochaux), Jakub Wawrzyniak (Legia Warszawa), Tomasz Jodłowiec (Polonia Warszawa), Grzegorz Wojtkowiak (Lech Poznań).

pomocnicy: Ludovic Obraniak (OSC Lille), Adam Matuszczyk, Sławomir Peszko (obaj FC Koeln), Eugen Polanski (FSV Mainz 05), Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund), Adrian Mierzejewski (Trabzonspor), Maciej Rybus (Legia Warszawa), Rafał Murawski (Lech Poznań).

Reklama

napastnicy: Robert Lewandowski (Borussia Dortmund), Paweł Brożek (Trabzonspor).