W pierwszej połowie dwie bramki padły po rzutach karnych. Jako pierwsi prowadzenie objęli Francuzi, kiedy w 16. minucie rzut karny wykorzystał Jean-Philippe Mateta. Niespełna kwadrans później wyrównał Marc Roca, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pokonał bramkarza rywali "na raty". Przed przerwą Hiszpanie objęli prowadzenie, kiedy skutecznie "jedenastkę" egzekwował Mikel Oyarzabal.

W drugiej połowie przewaga Hiszpanów była już wyraźna. Dwie minuty po zmianie stron efektowną akcję skutecznie zakończył Daniel Olmo. Natomiast w 66. minucie wynik silnym strzałem ustalił Borja Mayoral. Efektownym dośrodkowaniem zewnętrzną częścią stopy popisał się w tej akcji Pablo Fornals.

Wcześniej w Bolonii Niemcy pokonali Rumunię 4:2. Dwa gole uzyskał Luca Waldschmidt, który z siedmioma otwiera klasyfikację strzelców. W młodzieżowym Euro tyle bramek zdobył dotychczas tylko Szwed Marcus Berg w 2009 roku.

Wszyscy czterej półfinaliści automatycznie kwalifikują się na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Tokio. Finał zostanie rozegrany w niedzielę w Udine.

Polska zakończyła udział w imprezie na trzecim miejscu w grupie A. W ostatnim meczu grupowym przegrała z Hiszpanią 0:5.

Hiszpania - Francja 4:1 (2:1)
Bramki: dla Hiszpanii - Marc Roca (28), Mikel Oyarzabal (45+5-karny), Daniel Olmo (47), Borja Mayoral (66); dla Francji - Jean-Philippe Mateta (16-karny)