Goście objęli prowadzenie już w trzeciej minucie gry. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Sebastiana Mili w zamieszaniu podbramkowym piłka trafiła pod nogi byłego piłkarza Ruchu Piotra Ćwielonga, który trafił do siatki.

Później bliscy wyrównania byli Łukasz Janoszka i Tadeusz Socha, który tak wybijał piłkę głową, że ta minimalnie minęła słupek własnej bramki.

W 32. minucie było już 0:2. Asystę ponownie zaliczył Mila, który dośrodkował z rzutu wolnego, a Rok Elsner pięknym uderzeniem przewrotką pokonał debiutującego w bramce "Niebieskich" Słowaka Michala Peskovica. Śląskie powietrze wyraźnie służy 25-letniemu Słoweńcowi, gdyż w poprzedniej kolejce w Zabrzu strzelił ślicznego gola Górnikowi.

Ruch, który podpadł kibicom niedzielną porażką 0:3 z Polonią Warszawa, starał się odrobić straty. Pierwszy efekt tych wysiłków przyszedł jeszcze przed przerwą, kiedy po zagraniu Tomasza Lisowskiego Łukasz Janoszka z bliska trafił do siatki.

W drugiej połowie obraz gry był podobny, choć obie drużyny rzadziej przedostawały się na przedpole bramki rywali. W 78. minucie udało się to rezerwowemu gospodaNaciskrzy Sebastianowi Olszarowi, ale przegrał on pojedynek sam na sam z Martinem Kelemenem. Ten duet wystąpił w roli głównej także tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego i znowu górą był Słowak, który efektownie obronił strzał głową napastnika Ruchu.

Ruch Chorzów - Śląsk Wrocław 1:2 (1:2)
Bramki: 0:1 Piotr Ćwielong (3), 0:2 Rok Elsner (32), 1:2 Łukasz Janoszka (42).
Żółta kartka - Ruch Chorzów: Andrej Komac, Łukasz Janoszka. Śląsk Wrocław: Dariusz Sztylka, Amir Spahic, Sebastian Mila, Marek Gancarczyk.
Sędzia: Hubert Siejewicz (Białystok).
Widzów 2 500.
Ruch Chorzów: Michal Peskovic - Ariel Jakubowski (70. Krzysztof Nykiel), Żeljko Djokic, Rafał Grodzicki, Marek Szyndrowski - Wojciech Grzyb, Paweł Lisowski, Marcin Malinowski (46. Maciej Jankowski), Andrej Komac, Łukasz Janoszka - Arkadiusz Piech (61. Sebastian Olszar).
Śląsk Wrocław: Marian Kelemen - Marek Gancarczyk, Piotr Celeban, Amir Spahic, Tadeusz Socha (87. Krzysztof Wołczek) - Piotr Ćwielong (91. Łukasz Madej), Rok Elsner, Dariusz Sztylka, Sebastian Mila, Waldemar Sobota - Cristian Omar Diaz (59. Tomasz Szewczuk)