Radosław Cierzniak będzie reprezentował barwy Legii już w trakcie wiosennej części rozgrywek. Doświadczony golkiper podpisał z naszym klubem umowę, która wejdzie w życie już teraz - poinformował w poniedziałek stołeczny klub.

Reklama

Pod koniec stycznia Cierzniak związał się z Legią trzyletnim kontraktem, mającym obowiązywać od lipca, po wygaśnięciu jego dotychczasowej umowy z Wisłą. Sytuacja uległa jednak zmianie 2 marca, gdy Izba ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych przy PZPN rozwiązała umowę piłkarza z krakowskim klubem. To oznaczało, że Cierzniak jest wolnym zawodnikiem.

W poniedziałek golkiper, który w kwietniu skończy 33 lata, podpisał z Legią nową umowę, obowiązującą już od teraz. W zespole lidera ekstraklasy będzie występował z numerem 33.

To świetne uczucie. Myślę, że w tej chwili niemal każdy piłkarz z polskiej ligi chciałby trafić na Łazienkowską - powiedział Cierzniak, cytowany na stronie klubu.

Za mną niełatwy czas, więc cieszę się, że wszystko skończyło się szczęśliwie. Skupiam się na tym, co przede mną. Jestem zaszczycony, że mogę być w miejscu, do którego trafiłem - dodał.

W obecnym sezonie golkiper rozegrał 21 meczów w barwach Wisły. W przeszłości występował m.in. w Amice Wronki, Koronie Kielce i szkockim Dundee United.

Na początku lutego krakowski klub przesunął go do rezerw. Zawodnik skierował wówczas sprawę do Izby ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych przy PZPN. 2 marca Izba rozwiązała kontrakt Cierzniaka z Wisłą. Orzeczeniu nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

Krakowski klub kategorycznie sprzeciwiał się tej decyzji.

Reklama

Stanowczo protestujemy przeciwko sytuacji, w której decyzje podejmowane są bez uwzględnienia wniosków wszystkich zainteresowanych stron - w tym przypadku bez uwzględnienia wniosków naszego klubu (...). Można odnieść wrażenie, iż decyzja została podjęta jeszcze przed rozpoczęciem posiedzenia, a Wisła na kluczowym etapie postępowania nie miała możliwości pełnego zaprezentowania swojego stanowiska. Izba (...) nie wzięła pod uwagę nowych okoliczności, które wystąpiły w sprawie, m.in. przywrócenia (...) Radosława Cierzniaka do treningów z pierwszą drużyną - napisano w minioną środę w oświadczeniu Wisły.

Krakowski klub dodał, że jest gotowy do dalszych działań, włącznie z wykorzystaniem arbitrażu międzynarodowego i wystąpieniem na drogę sądową.